Zeytin Dalı Harekatı'nda Kullanılan Milli Silahlarımız Nelerdir?

20 Ocak tarihinde Türk Silahlı Kuvvetlerinin Afrin’in teröristlerden temizlenmesi için başlattığı Zeytin Dalı Harekatında kullanılan silah ve mühimmatların yüzde 70'i yerli üretimdir. Türkiye yerli silah üretimine ağırlık vererek Fırat Kalkanı'nda ve Zeytin Dalı Harekatı'nda yerli silahlar kullanıldı.

Peki Ay Yıldız damgalı silahlarımız nelerdir?

  • Dikkat çekenlerin başında 20 mm topla donatılan ve 76 adet roket fırlatma özelliğiyle Atak helikopteri gelmekte.

Yafes Alpin isimli youtube kanalı bu konuda güzel bir bilgilendirme videosu hazırlamış, kaynağımız da bu kanaldır buradan bakabilirsiniz;

  • Gözde unsurlardan biri de insansız hava araçları. 24 saat havada kalabilen, Harp başlıklı füzeye sahip, 150 kilometreden kontrol edilebililen, TSK’nın göklerdeki sessiz avcısı Bayraktar.
  • 2 metre kalınlıktaki betonu delebilin, yer altı ve yer üstü hedefler için tasarlanan TSK’nın bünyesinde ki bu Nüfus Edici Bombalar teröristlerin korkulu rüyası haline geldi.
  • Mehmetçiğe yüksek ateş desteği sağlayan, 25 kilometre uzaklıktaki hedefi yok edebilen, Skarya’nınsa 40 namlusu bulunan, çok namlulu roketatar silah sistemi olan ve her türlü hava ve kara şartlarına uygun Hassas Güdüm Kiti.

Bir cevap yazın