Zehirli Yılan Türleri

Zehirli yılanlar, hareket, üreme ve yayılma hızlarının, özellikle ölümcül olması nedeniyle tedavinin sağlanamaması durumunda ciddi ve ölümcül olmak üzere, bilinen en tehlikeli hayvanlardır.

Çınğıraklı Yılan: Kuyruğundan bir garip ses çıkarması sonucu olarak çan adını almıştır. Kuzey Amerika kıtasında bu tür yaygındır ve bunlar soktuğunda zamanında tedavi edilmezse yarım saat içinde insanı ortadan kaldırabilir.


Son derece tehlikeli yılanlardan biridir. Küçük çıngıraklı yılan, büyük yılanlardan daha tehlikeli olabilir; zira ısırma sonucunda ortaya çıkan zehir miktarını denetleme yeteneği bulunmamaktadır.

Mamba Yılanı: Dünyanın çeşitli yerlerinde bulunan bir türdür. Ancak Çin’de ve Hindistan’da yoğunlaşır. Özellikle yağmurdan sonra gece boyunca aktiftir, ısırdığında ağrı dört hafta devam eder. 

Cobra: En tehlikeli yılanlardan biridir ve zehirini verdikten sonra yarım saat içinde ölümle sonuçlanabilir. Ayrıca zehrini üç metreye kadar bir mesafeye yayabilir.

Kaplan Yılanı: Kaplan Avustralya bölgelerinde çok yaygındır ve ısırdığında kurbanını yarım saat içinde öldürebilir; en güzel şey, karşılaşıldığında yılandan kaçılmasıdır.

Boğa Girit Yılanı: Avustralya denizlerde yaygındır ve balıkçı ağlarına takıldığı zaman çok tehlikeli olduğu gibi, az miktarda zehir vererek öldürdüğü için en tehlikeli yılanlardan biridir.

Kahverengi Yılan: Avustralya’da yaygın olan bir yılan türüdür. Bu yılan sıklıkla insanın yüzüne zehirini fışkırtarak, zehir enjeksiyonuyla kurbanını öldürür.


www.acikve.net
www.instagram.com/acikvnet
www.twitter.com/acikve_net
www.facebokk.com/acikvenetinternet


Bir cevap yazın