Youtuber Nasıl Olunur?

Youtuber olmak gençlerin hayallerinde yerini almayı başardı. Youtube ise aldıkları reklam gelirlerinden bir kısmını içerik üreticileri yani youtuberlar ile paylaşıp video üretimine insanları teşvik ediyor. Abone sayısı çok olan bir youtuber olmak için öncelikle hitap ettiğiniz kitle nedir? İçeriğiniz insanların ilgi göstereceği bir şey mi? Hedefleriniz nedir? Sorularını cevaplandırmalısınız. Çünkü yotuber olmak bir plan doğrultudunda gerçekleşmesi halinde başarılı olunan bir iş. İlk zamanlar koyulan videoların çok az İzlenilmesi can sıkacaktır. Ancak bu durumda sık sık kendinize, youtube videolarımı daha çok nasıl izletebilirim sorusu sormalısınız.

İşte İyi Bir Youtuber Olmanın İpuçları

Kanalınızın Türünü Belirleyin

YouTube'daki en popüler videolar genellikle komedi, video oyunları ve makyaj/güzellik kategorilerine ait videolarıdır. Bir yotube kanalı oluştururken bu konuları tercih etmenin en güzel yanı, çok büyük bir izleyici kitlesine hitap ediyor olmalarıdır. Bu yüzden bu konulardan bir tanesine ilgi duyuyorsanız bu sizin için yani bu konularda bir youtube kanalı açmak bir fırsat. Ancak bu konular rakiplerinizin sayısını da arttıracaktır. Onların arasından sıyrılmak ise yeteneğinize ve dahice fikirlerinize bağlı.

Çekim Ekipmanları

Bir youtuber için kamera önemli, çektiklen videoların güzel ve kaliteli gözükmesi abone sayınızı artturacaktır. Video oluşturmada aynı konular olsa bile birçok kişi tarafından farklı yorumlanıyor. Özellikle dış çekimlerde kullanmanız gereken başlıca malzemelerden biri de tripottur. Titremenin önüne geçmek için gerekli olan bu alet video çekimlerinde oldukça işinize yarayacaktır.

Bir youtuberın ekipman çantasında kaliteli ses alan cihazların da bulunması gerekir. Ve video çekimden sonra sesi gürültüden temizlemek önemli. Zira çekimleriniz mükemmel olabilir ancak sizin sesiniz, ortamın sesi kötüyse, açık ve net video izlenmez.

Kullanılacak ekipmanlar seçilirken bir youtuber adayı olarak beklentilerinizi göz önünde bulundurmalısınız. Yani sadece hobi olarak başlayabilirsiniz. Bu durumda başlangıcınızı makul fiyatlı ekipmanlarla yapmanız iyi olacaktır.

Sık sık yeni videolar paylaşmak yeni aboneler kazanmak demek ve mevcut aboneleri de korumak demek. Bu nedenle düzenli bir şekilde video yapın ve kimse yokluğunuzu hissetmesin. Sadecs telefonla da oldukça eğlenceli popüler youtube videoları hazırlanabilir.

Youtube Kanalınızı Tanıtmak İçin Bir Web Sitesi Oluşturun

En profesyonel youtıbe kullanıcılarının YouTube hesaplarını bağladıkları, YouTube videolarını gömdükleri yeni içerikler paylaştıkları ve ziyaretçilerini YouTube kanallarına yönlendirdikleri web siteleri ve sosyal medya hesapları var.

İyi bir youtuber olmak için gelen eleştirileri dikkate almalısınız. Gelen eleştirilerin yapıcı kısımlarını kendinizi geliştirmenizi sağlar.


1 Yorum

  1. Youtuber olmak isteyenler için çok değerli bilgiler vermişsiniz gerçekten. Ülkemizde gün geçtikçe hem Youtuber hemde Youtuber olmak isteyen kişiler artıyor. Kendilerine söylemek istediğim tek şey farklı olun. Ne kadar farklı olursanız o kadar izlenirsiniz.

Bir cevap yazın