Yeşil Domates Kas Yapıyor

Domatesin vücudumuza birçok yararının olduğunu bilmekteyiz. Lowa Üniversitesi'nin yapmış olduğu bir araştırma sonucunda yeşil domatesin de çok faydalı olduğunu, domateste bulunan tomatidinin bileşeninin yağsız kas kütlesini geliştirdiğini, kasları kuvvetlendirdiği veya yaktığını tespit etmişlerdir.

Elma kabuğunda da buna benzer anabolik etkilerin olduğunu, tomati dinin elma kabuğu içerisinde sentezlendiğini daha önceki yapılan araştırmalarda ortaya koymuşlardır. Şimdiki yapmış oldukları araştırmada ise yeşil domatesin kaslar da gelişimi sağladığı ve yağ yakımında çok fazla etkili olduğu ortaya çıkmıştır. Yeşil domatesi nasıl tüketeceğiz diye düşünürsek eğer tek başına yemeyi tercih etmiyor, kırmızı domatesi daha çok tercih eden biri istek, salatanın içinde değerlendirebiliriz veya yapmış olduğumuz salatanın içine et, tavuk benzeri şeyler ekleyerek domatesi yememiz daha kolaylaşmış olur.

Yeşil domatesle yapılan bir salata tarifi ne ne dersiniz.

Malzemeler: 4 adet yeşil domates, 1 adet lime suyu (lime suyu sıkılmış) ,1 yemek kaşığı dijon hardalı, bir yemek kaşığı bal, bir adet biber, 1 yemek kaşığı taze kekik, 1 adet avakado, 1 avuç dolusu marul, 1avuç dolusu roka.

Hazırlanışı: Domatesleri doğrayarak bir kasenin içine koyun ve üstüne bir tutam tuz serpin.
Ayrı geniş bir kasede lime suyunu hardalı, balık, tavuk veya istediğiniz herhangi bir ek gıdayı bunların yerine kullanabilirsiniz. Kekiği karıştırın daha sonra yağ, tuz ve karabiber ekleyin.

Avakadoların çekirdeklerini çıkarın ve ince dilimler halinde karışıma ekleyin. İsteğinize göre içine turşu, mantar da ekleye bilirsiniz. Üzerine doğramış olduğunuz yeşillikleri roka, marul ,tuz domates ve istediğiniz diğer yeşillik çeşitlerini ekleyin.

Afiyet olsun

www.acikve.net
www.instagram.com/acikvnet
www.twitter.com/acikve_net
www.facebokk.com/acikvenetinternet

Bir cevap yazın