Yer İmleri Nasıl Düzene Koyulur 

Toby: Harika Bir Chrome Eklentisi

Yer imleri (bookmarks) web tarayıcılarında bulunan ve oldukça fonksiyonel bir özelliktir. Bu özellik sayesinde sıkça ziyaret ettiğiniz web sayfalarını yer imlerinize ekleyerek tarayıcı araç çubuğundan görünmesini sağlayabilir ve ulaşmak istediğiniz sayfaları tek bir tıklama ile açabilirsiniz. Ancak tarayıcıların sunduğu yer imi araç çubuğu özelliği eğer çok sayıda web sayfasına kısa yoldan ulaşmak istiyorsanız kullanışsız bir özellik haline gelir. Yer imleri nasıl kullanılır? Yer imleri nelerdir? Yer imi ne demek?

Bu durumu bertaraf etmek ve web tarayıcınızı açtığınızda karşınıza özelleştirilebilen ve tıklamak istediğiniz web adreslerine hızlıca ulaşmanızı sağlayan birçok sistem mevcut. Bu sistemlerin hepsinin en önemli ortak özelliği kategori bazlı web sayfalarını kaydedebiliyor olmanız. Örneğin SOSYAL MEDYA başlığı oluşturup altına kullandığınız sosyal medya sitelerin adreslerini kısayol olarak ekleyebilir ve kullanmak istediğinizde uzun uzun adresi yazmak veya Google'da aramak yerine tek tıklamayla sayfalara ulaşabilirsiniz.

Toby isimli tarayıcı eklentisi (şimdilik yalnızca Chrome'da) sık kullandığınız siteleri oldukça basit ve modern bir arayüzle düzenleyebilmek için geliştirilmiş bir eklenti. Tek yapmanız gereken oluşturacağınız kategoriler altına ulaşmak istediğiniz web sitelerini sürükle-bırak yöntemi ile eklemek. Kullanımı ve görüntüsü basit ve üstelik bedava olan Toby eklentisi "Yer İmlerinden Daha İyisi" sloganıyla 144 ülkeden 100 binden fazla kişi tarafından kullanılıyor.

Toby kullanıcılarının anket sonucunda verdiği bilgilere göre eklentinin sağladığı verimlilik kullanıcı başına haftada 8 saati buluyor. Yani sık kullandığınız web sayfalarına erişmek Toby ve benzeri bir araç kullanmıyorsanız gerçekten de ciddi vakit alıyor.

Bu vakti daha verimli işler için kullanmaya karar verirseniz Toby eklentisine gta.com adresinden ulaşabilirsiniz. Benzeri uygulamaları incelemek isterseniz de herhangi bir arama motorunda bookmarks organizer yazarak arama yapıp sonuçları inceleyebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın