Yazın en popüler üstü açık 3 otomobil modeli

Yaz geldi! Ve bununla birlikte üstü açık otomobil sezonu da açıldı. Üstü açık arabalar son yıllarda tüm dünyada moda. Özellikle premium (oniks) markaların sunduğu bu üstü açık araçlar müthiş bir sürüş keyfinin yanında ve harika tasarımlar da sunuyor. Üstelik kurların hızlı ve ani yükselmesine karşın hâlâ fiyatları makûl görünüyor. İşte bu yazın en popüler üstü açık araba modelleri;

FIAT 500 C

İtalyan marka Fiat'ın ikonik modeli olan Fiat 500 C, sınıfına rağmen büyük işler başaran bir araba. Kişiselleştirilebilir renk ve donanımları mevcut ve bu durum kısmen kullanıcıya özgü araç sunabilmesini de sağlıyor. Açılabilir kumaş tavana sahip. Bu da ani mevsim geçişlerine karşı iyi bir sürüş keyfi yaşatıyor. Küçük boyutlarıyla şehrin dar sokaklarında ve trafikte pratik kullanım ve park kolaylığı sunuyor.

Peki, FIAT 500 C fiyatı nedir? Fiat 500 C'nin fiyatı ise 137 bin 900 TL'den başlıyor.

MINI CABRIO

MINI'nin popüler modeli olan Cabrio, tasarımı ve pratikliği ile gençlerin favori modellerinden biri. MINI Cabrio, elektrikli tentesi ile tam anlamıyla açık hava sürüş keyfi yaşatıyor. Bu elektrikli tente diğer modellere göre farklı yönleri mevcut; Sessiz, akıllı Z katlama mekanizması yukarı, aşağı veya rüzgarı içeride hissetmeniz için cam tavan olmak üzere 3 aşamada çalışma prensibine sahip. Bununla birlikte 18 saniyede ve maksimum 30 km/sa'e kadar hızlarda bile tamamen açılıp kapanabiliyor. Peki, Mini Cabrio fiyatı nedir? MINI Cabrio Türkiye Paketi ile 241 bin 600 TL'lik fiyatı bulunuyor.

MAZDA MX-5

Spor otomobil tutkunları bu modeli iyi bilir. Mazda MX-5, güçlü tasarımı, atmosferik motoru ve açılabilir kumaş/metal tavanlı seçenekleriyle bir roadster modelden beklenenleri karşılıyor. Manuel şanzımanın verdiği sürüş keyfiyle öne çıkan MX-5, Türkiye'de 253 bin 500 TL'den başlayan fiyatlarla sahiplerini bekliyor.


Bir cevap yazın