Volkswagen Efsanesini Elektriklendirdi: Elektrikli Tosbağa

Alman otomotiv devi Volkswagen'in efsane modellerinden olan Beetle, geçtiğimiz aylarda bantlara veda etmişti. Yeni gelen bir haber ise, Beetle hayranlarını fazlasıyla heyecanlandırdı.

 

VW, Beetle'a elektrifikasyon uygulayarak, efsanevi aracı tamamen elektrik motorlu hale getirdi. Elektrik şarj aksamlarının aracın şasesine yerleştirilebilmesi için ağırlığı artan yeni Beetle, böylelikle 1 ton 280 kg'lık bir canavarı dönüştü.

Ancak yine de bu ağırlığa rağmen hiç de hantal bir otomobille karşı karşıya olmadığımızın özellikle söyleyelim. Yaklaşık 4 saniyede 50 kilometre hıza çıkabilen elektrikli tosbağa, gaz köklendiğinde ise, saate 150 kilometre hıza kadar ulaşabiliyor.

 

Beetle'ın sahip olduğu bu yeni elektrik motor, tek vitesli bir şanzımana sahip. Beetle'ın belki de en dikkat çekici yanıysa, otomatik şarj sistemi. Eğer aracın bataryaları yolculuk esnasında tükenirse bu sistem devreye
giriyor ve Bettle, kendi kendisini şarj ediyor. Tam dolu şarjla 150 kilometre yolculuk yapabilen modern tosbağa, eminiz 2020 yılında trafikte karşımıza çıkar.


Bir cevap yazın