UZAK DOĞULU JOHNSON 112

İtalya'dan sonra rotamızı Uzak Doğu'ya çevirdiğimizde 37 yıldır 300'ün üzerinde farklı boylarda yat inşa ederek kendini ispatlamış olan Johnson Yacht, bugüne kadarki en büyük modeli olan 34 metrelik Johnson112'yi, Tayvan'ın Kaohsiung şehrinde denize indirdiğini görürüz.

 

 

Amerikalı bir müşteri için yapılan bu 34 metrelik yatın tüm inşaat malzemesi fiberglass, iç tasarımı Johnson Yachts'a dış dizaynı ise ünlü tasarımcı Bill Dixon'ın sahibi olduğu Dixon Yacht Design 'a ait... Bir ana kamara, bir VIP, bir çift kişilik kamara ve 2 adet ikiz kamarasıyla 5 kamaralı olan bu yat toplamda 12 kişiye ağırlayabiliyor, bunun yanında teknede 4 kişilik mürettebat kamarası da bulunuyor. İki adet 1925 beygir gücündeki Caterpillar makinalarıyla, en yüksek performans olarak 23 knot'luk bir hıza ulaşabilmektedir.

 

 

 

 

 

 

 

Yat sahibinin arzusuna göre balık tutmak için tasarlanan kıç taraftaki büyük platform, denize iniş ve çıkış için de oldukça ferah bir hacme sahiptir. 7,20 metrelik enine boyuna göre oldukça geniş olan bu yat, 1,86 metrelik su hattı boyu ile ve sığ sularda da seyir yapabilmektedir. Yükseltilmiş kaptan köşkü ile çok ferah bir görüş açısına sahip olan bu yatın flybridgeindeki büyük hardtop sayesinde güneşli ve yağmurlu günlerde şehir oldukça konforludur. Flybridge 'in arka tarafındaki vinç ile tender boat buraya alınmakta olup garaj için gereksiz bir alanda harcanmamıştır.

 

Www.instagram.com/acikvnet

Www.twitter.com/acikve_net

 


Bir cevap yazın