Uykusuzluk İçin Neler Yapılır?

Uykusuzluk İçin Neler Yapılmalı

Uykusuzluk sorunu direk olarak beyin ile alakalıdır. Yatmadan kafanızın rahat olması çok önemli bir faktördür. Doluya koydum almadı boşa koydum dolmadı, dardayim zordayım ne yapsam ne etsem diye beynini  olumsuz ve kötü düşünerek tolere etmemek gerekiyor. Herdaim olumlu ve pozitif düşünmek ve olmak sizi oldukça rahatlatır. Kendinize olur olmaz ya da sıkıntılı anlarınızda gergin olmayın. Sinirler geridikçe rahatsızlık huzursuzluk stres baş ağrısı kaçınılmaz olur. Hayatta herşeyi oluruna bırakmayı öğrenin. Her konuda tedbir alın sonrası tevekkül ederek sabırla bekleyin. Gereksiz düşüncelerden beyninizi arındırarmak gerektiğini de unutmayalım.

Uykusuzluk Sorunu Nasıl Giderilir?

Uykusuzluk İçin Ne Yapabilirim

1- Kedi otu çayını taze demleyip yatmadan 1 saat öncesinde içmek gerekir.

2- Uykusuzluk çekenler için lavanta kurusu alınır yatmış olduğunuz yastığın içerisine bir tutam alınarak bir tülben ya da tül gibi delikli bir beze bağlayarak bunu yastık kılıfının içine yerleştirin. Bu sizi oldukça ferahlatarak uykuya rahat dalmanızı sağlar.

3- Yatmadan önce bir su bardağı yoğurt tüketilir.

4- Melisa çayı yatmadan 1 saat öncesinde yapılır ve içilir.

5- Yatmadan bir saat öncesinde lahanagiller familyasındam bir sebze olan alabaş, turp gibi  4-5 dilim dilim keserek tüketilir.

6- Akşam yemeği 6-7 gibi yemek yemek gerekir.

7- Yatmadan 3-4 saat öncesinde çay kahve gibi kafeinli içecekleri tüketmemeye özen gösterin.

8- Yatmadan en az 4 saat öncesinde midenizin boş olmasına birşeyler yemeyi bırakmak gerekir.

Sağlıcakla kalın...

#EvdeKalın

 


Bir cevap yazın