TÜRK GİRİŞİMCİLER İLK KEZ TEKSAS SXSW'DA

Dünyanın birçok ülkesinden katılımla Teksas'ta gerçekleştirilen South by Southwest ( SXSW ) etkinliğinde Workup girişimleriyle yer aldı.

 

Teksas'ın başkenti Austin'de her sene düzenlenen dünyanın en büyük dijital inovasyon  etkinliği South by Southwest ( SXSW ) bu sene 9-18 Mart tarihleri arasında gerçekleşti.Dijital dönüşümün en önemli başlıkları olan veri,veri analitiği,deneyim,tasarım,blockchain,yapayn zeka,vr,e-spor gibi çok geniş kapsamda başlıkların ele alındığı konferans ve workshoplar ile SXSW,bu yıl yine dünyanın pek çok farklı noktasından gelen ziyaretçilerin ilgi odağı oldu.

 

SXSW'yi farklılaştıran en önemli unsurlardan biri olan global markaların deneyim alanları,bu sene de düzenlenen etkinlikler ile festival katılımcılarına teknoloji ve eğlencenin bir araya geldiği keyifli anlar yaşattı.SXSW'nin dikkat çeken diğer bir bölümü olan girişimlerin kendi ülkelerinin  stantları içerisinde projelerini sergiledikleri Trade Show alanında,bu sene ilk kez Tük girişimleride TurkishStationalanında yer alma fırsatına sahip oldu.

Bağımsız ve yaratıcı ajans PictaWorks tarafından Türkiye'den iyi işlerini potansiyelini ortaya çıkarmak için tasarlanan TurkishStation,İş Bankası desteği ile SXSW Trade Show fuarında 11-14 Mart tarihleri arasında açıldı.

İş Bankası'nın ana desteği ile yürütülen Workup girişimcilik programı startuplarından Overstruct ve Pacer da TurkishStation alanından yer alarak projelerini sergiledi.Ayrıca,İş Bankası'nın San Francisco'daki teknoloji üssü Maxitech,teknoloji iştiraki SoftTech'in ihraç edilebilir yenilikçi projelerinin tanıtımını yaptı.

Girişimcilik ekosistemine yönelik yürüttülen faaliyetler ile tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de ihtiyaç duyulan teknoloji odaklı iş yapış biçimlerinin yaygınlaşması ve katma değerli dijital iş modellerinin hayata geçebilmesine destek oluyor.Banka,SXSW Trade Show  alanında TurkishStation'ı.

 

 

Www.instagram.com/acikvnet

Www.twitter.com/acikve_net

 

Bir cevap yazın