TRAJİKOMİK ATEİZM ve MAHKUMLARI - Açık Ve Net

Başlık kadar komiktir bu ateist arkadaşların durumu. Ve bir o kadar da vahim. Ateizm nedir ? Ateist kime denir ? Nedir ? Ne değildir ?  Daha tanımını ve ‘mantıksızlığını’ bilmeyen genç, aklınca (hâşa) farkındalık  yaratmak  ister. ( Yaratmak alemlerin Rabbi olan Allah’a mahsustur.) Hal böyle olunca içeriğini ve ne anlama geldiğini araştırmadan ‘mantıksız’ bir ideolojinin peşine sürükleniyor genç kardeşlerimiz. Fakat suç onların mı sadece ? Hayır. Tabi ki de onlar kadar bizler de suçluyuz. En azından bunu kabullenmemiz gerekir. Çünkü; kusursuz olan İslami kusurlu yaşıyoruz. Elbette kusursuz yaşamamız mümkün değil ama en azından  çevremizdeki insanların bizlere bakıp ‘ islam ne güzel din ‘ ‘ ne güzel tebessüm ediyor ‘ ‘ne kadar iyi bir insan ‘  ‘vay be bu devirde  kaldı mı böyle insanlar ‘ gibi şaşkınlık ve hayret verici cümleler uyandırmamız gerekir zihinlerde. Aksi halde ne yazık ki hak ile batıl bir birine karışıyor. Ne yazık ki kazanılacak o kadar güzel yürekli kardeşler var ki bir kısmı bâtılı seçiyor. Yazımın başlığı çok trajikomik geliyor olabilir. Komik, saçma – olduğunu düşünebilirsiniz  ama gerçek. Bu tür yanlış yola kapılan ve kazanılmayı bekleyen o kadar çok kardeşimiz var ki. Ulaşmamız gerek, dilimiz döndüğü kadarı ile hakikati anlatmak gerek.

islam ile ilgili görsel sonucu

*Ön yargı ile baktığın ne var ise,  aslında irdeleyerek araştırmaya muhtaç olduğun şeydir …

Buradan yola çıkacak olursak; Aslında birçok sorunun aradığımız cevabının, kendi gayretimizin neticesinde olduğunun farkına varırız. Mesele şudur ki hakikati hakkı ile idrak etmedikçe, bâtıl kuramlar bizleri çepeçevre kuşatıyor. Daha doğrusu buna bizler müsaade ediyoruz, tüm acziyetimizle … Ateistlerle münazara yapmış olan kardeşlerim beni daha iyi anlar diye düşünüyorum. Bilirsiniz işte, başlarlar tesadüf demeye. Tesadüf !

Ne kadar komik, ve ne kadar boş bir cümle …

islam ile ilgili görsel sonucu

Ya-hu her sanatın bir sanatkârı yok mu? Bunu bilmeyen yoktur. Bir kalemin, bir resmin, bir arabanın, bir evin kısacası gözünle görebildiğin birçok şeyin bir sanatkârı yok mu ateist arkadaşım ? Peki bu kadar ince, bu kadar hassas, bu kadar mükemmel derecede yaratılmış kâinatın, doğanın, güneşin, ayın, insanların, renk renk açan çiçeklerin, çeşit çeşit özellikte hayvanların, kısacası yer ve gökteki sanat abidelerinin bir tesadüf eseri ile var olduğuna nasıl inanabiliyorsun güzel kardeşim ?

doğa ile ilgili görsel sonucu

Vücudumuzda bulunan 160.000 km uzunluğundaki damarların, bir günde 7200 litre kan pompalayan kalbin, herbiri birbirine  benzemeksizin ve her biri birbirine değmeksizin yere düşen milyonlarca çeşit kar tanesinin bir tesadüf eseri olarak meydana gelmiş olabilme ihtimali sence de komik değil mi ?
damarlar ile ilgili görsel sonucu
Seni yaratanın, sana gönderdiği kitabı okudun mu ? Hiç ön yargılarını bir tarafa bırakıp da açıp okudun mu ?

Yeni çıkan 13 megapiksel, 64 gb hafızalı telefonlara hayran kaldığın gibi, sende doğuştan var olan 576 megapiksel gözün, 2,5 Milyon GigaByte hafızası olan beyninin yaratıcısı olan Yüce Allah’ın sanatına hayran kaldın mı hiç ? Kalamazsın çünkü acziyetinin ve gafletin verdiği tembellik, seni asıl huzurdan ve inançtan uzaklaştırıyor. Ama sen yine de merak etme seni Allah’a ulaştıran kardeşlerin her yerde var. Daima olacakta. Yeter ki sen bir adım at. Yeter ki ufacık bir kıvılcım oluşsun yüreğinde ve o kıvılcım büyüsün, büyüsün ki hidayete açılan kapılar açılsın ardına kadar …

Kimse sen ateistsin diye seni suçlamıyor, ötekileştirmediği gibi küçük de görmüyor. Sen düşüncende özgürsün elbet. Fakat hakkında tam bilgi sahibi olmadığın konuları araştırmadan kesin hüküm verme kardeşim. Birden fazla kaynağı irdele ve hakikati araştır. Mesela bilimden bahsedersiniz ya sizler? İslam’da bilim yok, korkudan inanıyorsunuz vs gibi duygusal bağlamları bizlerle ilişkilendirirsiniz ya. Oysa ki hiç bilmezsin, Kur’an’daki 6666 ayetin her biri bir kural ve yol gösterici niteliğindedir. Nitekim bilimden bahsedenler ise asıl bilimin Kur’an’da olduğunu bilmeksizin yüz çeviriyorlar. Günümüze kadar Kur’an’la ilgili yapılan %80 oranındaki araştırma sonucunda %100 sonuç elde edildiğini biliyor muydunuz ?  Kalan %20’lik kısmın ise çalışmaları sürdürülmekte. Binlerce Profesör, Bilim İnsanı, Kimyager, Astronomi Uzmanı vs aklınıza gelen tüm bilim dallarında dünyanın çeşitli yerlerinde Kur’an’da bilimsel tespitler yapılıyor. Bundan bi’haber olanlar gerçeklerle yüzleşemeyecek kadar âciz ve sorumluluk sahibi olmayan insanlardır. Geriye kalan insanları kazanma vakti. Nice koyu İslam düşmanı, koyu Katolik, koyu hinduist Allah’ın sanatını araştırma neticesinin sonucunda hidayete ermiştir. Yeter ki ufak bir adım ile başlasın tüm İslam Yolculuğu.

kuran ile ilgili görsel sonucu

Yeter ki; hayatın bir gâyesi olduğunun bilincine varılsın..
Yeter ki; aldığımız her nefesi nasıl geri veriyorsak, yaşadığımız her şeyden de hesaba çekileceğimizi bilelim, bildirelim.

Ve unutmayalım ki;

Ümitlerin tükendiği yerde, Allah(c.c) her zaman bizimledir.
Yeter ki; inanalım, yürekten bir teslimiyet ile …

EsselamûAleyküm

www.instagram.com/acikvnet

www.twitter.com/acikve_net

1992 Ankara Doğumlu olan Çevik, Kamu Yönetimi mezunudur. Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Ankara İl Teşkilat Koordinatörü yardımcısı ve KUTAD Ankara Koordinatörü olarak STK Görevlerini yürütmektedir. Çeşitli sitelerde köşe yazısı yazar ayrı zamanda bir kitap çıkarma hazırlığındadır. Gitar & Bağlama çalıp, şarkılar söyler. Şiir okur, araştırır, durmadan üretme hevesinde kendini geliştirme gayretindedir. Açık ve Net'in koordinatörü ve yazarıdır.

Bir cevap yazın