Toparlanın, Özümüze Dönüyoruz ! - Ersin Çevik

Değerli dostlar Esselamû Aleyküm..

Ülkemizin ve Alem-i İslamın içinden geçmiş olduğu şu zor dönemlerde, elbette geçmişte yapılmış olanları ve şu an yapılanları görmezden gelemeyiz.. Ve bu ileride başımıza gelmesi muhtemel olumsuzluklara da sessiz kalacağımız, zulüm yanlılarının kirli faaliyetlerini sindireceğimiz anlamına gelmesin..

Hepimizin bildiği  gibi katliamlar, canlı bombalar, füzeler, havan topları vb. ölüme sebebiyet veren silahlar nedense hep Müslüman kardeşlerimizi hedef alıyor. Hep masum Müslüman  kardeşlerimiz hayatını kaybediyor. Nihayetinde garip olan durum ise suçlular, katiller nedense yine Müslümanlar oluyor. Sizce de bu işte bir terslik yok mu ? Fitne aldı başını gidiyor. Bir dur diyecek yok mu aramızda ?

 

Ey İnsanlar, ey müslümanlar !

Uyanın, üzerimizde  oynanan kirli oyunların farkına  varalım artık. Ortada dolaşan fitnenin yayılmaması için beraber olup, birlik olacağımıza bilinç altımıza yerleşen/yerleştirilen yalan yanlış,  asılsız bilgilerin esiri oluyoruz, ister - istemez. Farkında olmadan destek oluyoruz kirli oyunlara. Hâlbuki bizler Yüce Allah'ın yarattığı  en muhteşem  varlıklarız. Ve bize bahşedilen akıl  gibi bir nimet var. Şer odakları, İslam düşmanları internette, televizyon kanallarında, gazetelerde vs. tüm sosyal platformlarda 7/24 saat İslamofobinin yayılması için durmadan çalışıyor.  Bizlerin ise bunların önüne  geçmemiz gerekir. Hem de aklımızı  kullanarak. Nasıl mı?

 

Fikirlerimiz, tezlerimiz kıyasıya konuşsun ...

Evet-evet fikirler kıyasıya konuşsun. Ak gün kara gün çıksın  meydana. Onların yaydığı fitne haberlere karşı bizler de bâtıla sapmadan hakkı savunalım. Ve o şer odaklarına kendilerinin o kadar da zeki olmadıklarını hatırlatalım. Yalanlarını, hilelerini bir bir dökelim etrafa… Çünkü unuttukları bir şey var. Artık  düşünceleri  bastırılmış, susmaya mahkum edilmiş  bir ümmet yok artık.  Elbette geçmişte  davanın erleri bugünlere  gelebilmemiz için  çok  bedeller ödedi, Allah onlardan razı olsun. Ve şimdi  onlardan aldığımız emanete sahip çıkma, davanın sancağını dalgalandırmayı sürdürme  vakti. Vakit diriliş  vaktidir.

 

Vakit; Zalimlere  karşı  Elif gibi dimdik durma vaktidir!

Herkes  gücü yettiğince  sahip çıkmalı bu davaya. Kimi kalemiyle, kimi bileğiyle, kimi yüreğiyle, kimi diliyle ...

Artık yeter diyoruz. Artık  yeter!

Yıllarca düşüncelerimizi tahkir ettiler.

Yıllarca inancımıza gölge düşürdüler.

 

Yıllarca mütedeyyin insanların sırtına ağır yükler yükleyip her katliamı, her gayr-ı meşru/illegal olayı Müslümanlara yıktılar, muhafazakar insanları töhmet altında bıraktılar.

Artık yeter! Çok bedeller ödedik. Haksız yere milyonlarca kardeşimiz katledildi. Ve sözde medeniyetten bahseden, insan haklarından  bahseden  Avrupa ülkeleri, Birleşmiş Milletler, Barış Elçileri gibi topluluklar bu güne  kadar hep kör, sağır, dilsiz oldular. Üç maymunu nedense hep Müslümanlara karşı oynadılar. Neden mi? Çok  basit.

Çünkü; Olympus Dağı ile Hira-Nur Dağının çocuklarının kavgası hâlâ devam ediyor.

Yıllardan beri Filistin'de, Suriye'de, Mısır'da, İran'da, Irak'ta, Afrika'da,  Asya'da dünyanın neresinde olursa olsun hep Müslümanlar işkencelere mâruz kaldı. Müslümanlar  hep katledildi!

 

Peki batı ne yaptı ? Batı neden batı? O ülkelere atfedilen medeniyet, barış, huzur  ve benzeri kavramları kim yaydı insanların bilinç altına? Yahu insanın  zoruna gidiyor. Vallahi oyun büyük. Vallahi onlar dost görünümlü  sahte demokratlar. Yıllar geçse de bu hakikat değişmeyecek. Bize düşen  hakkı bâtıldan ayırıp zalimlere prim vermemek ve ekmeklerine yağ sürmemektir. Bize düşen  bu çakallara meydanı boş bırakmamaktır. Daha yazacak o kadar çok söz  var ki, inanın her harfi her kelimeyi yazmakta zorlanıyorum. Çünkü haksızlık  karşısında hissi davranmamak elde değil. Vel hasıl kelam toparlamam gerekirse ...

Gün gelecek dünyanın dört bir yanında Hakkın Sedası, Mazlumların Sesi aynı  anda yükselecek ve arş-ı âlâyı titretecek.

Ve gün gelecek; Hira-Nur Dağının çocukları mutlaka muzaffer olacaktır Biiznillah !

Yeter ki dava, sahipsiz kalmasın...
Gayrı toparlanma vaktidir.
Öze dönüş saatidir şimdi.

EsselamûnAleyküm ...

 

www.acikve.net
www.instagram.com/acikvnet
www.twitter.com/acikve_net
www.facebokk.com/acikvenetinternet

1992 Ankara Doğumlu olan Çevik, Kamu Yönetimi mezunudur. Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Ankara İl Teşkilat Koordinatörü yardımcısı ve KUTAD Ankara Koordinatörü olarak STK Görevlerini yürütmektedir. Çeşitli sitelerde köşe yazısı yazar ayrı zamanda bir kitap çıkarma hazırlığındadır. Gitar & Bağlama çalıp, şarkılar söyler. Şiir okur, araştırır, durmadan üretme hevesinde kendini geliştirme gayretindedir. Açık ve Net'in koordinatörü ve yazarıdır.

Bir cevap yazın