Tırnak Kırılmasına Çözüm

Pek çok kişinin yakınıp durduğu tırnak kırılması sorununun çözümü mutfağımızda halbuki.. Tırnak kırılması sorunu kadın erkek herkesin başına gelen talihsiz bir durumdur. Genellikle vitamin eksikliği, ve çeşitli etkenlere bağlı olarak, tırnak kırılması olayı meydana gelebilir. Peki, tırnakların kırılması nasıl önlenir, tırnak kırılmasını önleyecek doğal tedavi yöntemleri nelerdir? Hemen açıklayacağım... Öncelikle tırnak neden kırılır sorusu ile başlayalım; mevsim değişiklikleri, sık sık oje sürmek, vitamin eksikliği gibi nedenler tırnaklarda kırıkların meydana gelmesine neden olabilir. Tırnak kırılması sorunuyla karşı karşıya kalmak istemiyorsanız doğal tedavi yöntemleri ile tırnak bakımı yapmalısınız. İşte tırnak kırılmasını önlemenin doğal yolları...

ZEYTİNYAĞI YÖNTEMİ

Cam bi kasenin içerisine zeytinyağı koyun ve birkaç saniye ısıtın. Zeytinyağı ılıdıktan sonra tırnaklarınızı yağa daldırın ve 15-20 dakika kadar bekletin. Tırnaklara zeytin yağı sürmek iyi gelecektir. Bu işlemi haftada 2 kez uygulayabilirsiniz.

HiNDİSTAN CEVİZİ YAĞI YÖNTEMİ

1 çorba kaşığı Hindistan cevizi yağını ısıtın. Ardından tırnaklarınıza ovma hareketleri ile masaj yapın. Günde 2 veya 3 kez bu yöntemi uygulayın.

SARIMSAK YÖNTEMİ

Sarımsağın içerisinde yer alan antioksidan ve çeşitli minareller tırnaklarınızın kırılmasını engelleyerek, daha sert ve sağlam tırnaklara sahip olmanızı sağlar. Tırnaklara sarımsak sürmek güçlenmesini sağlayabilir. Bu işlemi haftada 1 kez uygulayabilirsiniz.

LİMON YÖNTEMİ

Bir dilim limon tırnakların güçlenmesini sağlar. Bunun için tek yapmanız gereken, parmaklarınızı bir dilim dilim limonun içerisinde 10 dakika bekletmek yeterli olacaktır.

www.instagram.com/acikvnet

www.twitter.com/acikve_net


Bir cevap yazın