Tesettür ve Türban

Öncelik le ALLAH ın selamı ve rahmeti üzerinize olsun her daim
Sizlere türban ve tesettür arsında ne var onu söylemeye çalışıcaz

Öncelikle günümüzde türbanı sizler tesettür olarak görüyormusunuz desem çok farklı cevap alırım eminim. Ama ALLAH c.c ne diyor hiç düşündük mü? Ben müslümanım diyen bence önce buna odaklanmalı.
İslamda kadının yeri ve namusunun ziynetlerinin ve süslerinin bir kayda değer olduğu aşkardır. Yoksa hiç ayetler buna önem verir miydi ? İşte O Ayetler ;

Ey Peygamber! Hanımlarına, kızlarına ve mü’minlerin kadınlarına söyle, bedenlerini örtecek elbiselerini giysinler. Bu, onların tanınıp incitilmemelerine de daha uygundur. Şüphesiz Allah çok bağışlayıcıdır, çok merhamet edicidir. Ahzap/59

Ayet te tanınıp incitilmemeleri konusuna değinilmiş. Aslında hanımlara Kuran ı Kerimden başka daha üstün olarak kim ve neler saygı gösterebilir ve değer verebilir ki. Muhakkak Hiç bir şey. Birde diğer ayetlere bakalım ;

Mü’min kadınlara da söyle, gözlerini haramdan sakınsınlar, ırzlarını korusunlar. (Yüz ve el gibi) görünen kısımlar müstesna, zînet (yer)lerini göstermesinler. Başörtülerini ta yakalarının üzerine kadar salsınlar. Zinetlerini, kocalarından, yahut babalarından, yahut kocalarının babalarından, yahut oğullarından, yahut üvey oğullarından, yahut erkek kardeşlerinden, yahut erkek kardeşlerinin oğullarından, yahut kız kardeşlerinin oğullarından, yahut müslüman kadınlardan, yahut sahip oldukları kölelerden, yahut erkekliği kalmamış hizmetçilerden, yahut da henüz kadınların mahrem yerlerine vakıf olmayan erkek çocuklardan başkalarına göstermesinler. Gizledikleri zinetler bilinsin diye ayaklarını yere vurmasınlar. Ey mü’minler, hep birlikte tövbe ediniz ki kurtuluşa eresiniz!
Nur/31

Aslında RABBİM erkekten çok bir kadının ne denli düzenli bir hayat ve giyiniş ile olması gerektiğini gayet yalın bir sadelikle açıklamış değil mi ? Hanımlar ziynetlerinizi süslerinizi derken avret yerleride kastediliyor. Yani geniş giyinmeli bir hanım. Şimdiki tabirle salaş. Medya ve bir çok ilahiyatçı müsveddeleri hanımların kalkıp özgürlüğünden bahsederken daracık pantolonları hanımlarımıza hemde müslüman hanımlarımıza helal gibi göstermeleride cabası tabi.
ALLAH hakkıyla görendir.
Peki buna rağmen hala birçok vatandaşımız buna karşı çıkmakta ve hanım kardeşlerimizin özgürlüğünden, haklarından bahsetmekte. Sanki hanımları bu erkekler zindana atmışta kilitlemişler gibi gösteriyorlar. Halbuki mağrip nere maşruk nere. Hep bi algı ile yönlendiriliyor algı. Artık buna inanmamalıyız.
Hele buna birde tesettür adı altında bu ekmeğe yağ süren büyük firmalar yokmu. Servet değerinde paralar dönüyor bu sektör de. Artık herkez bunların kim olduğunu biliyor galiba. Haa düzeltiyorum türban satan, tesettür adı altında ortaya çıkmış ama tesettürden bi haber ve asıl amaçları tesettür olmayan firmalar malumunuz.

Hanım kardeşlerimize en çok ALLAH değer vermiştir ve cenneti onların ayakları altına sermiştir. O halde ALLAH ın belirttiği Örtünme şekli dururken bir çok yahudiyi ve dahi özünde İslam olmayan bir çok kişiyi hemde türban adı altında zenginleştirmek niye ? cevabı aslında basit. Cehennem olasıca dediğimiz hep bu moda yüzünden. Birde hep yapmayın, bakın bu böyle değil dediğimiz ama nefsine yenilerek buna uyan hanım kardeşlerimiz. Tabi canı çıkasıca dediğimiz TV programları ve İlahiyatçı gibi görünen sahte prof.lar ve daha kimler kimler.
Hanım kardeşlerim siz dik durun ve doğru üzerinde ilerleyin.
Eğer Örtünmek istiyorsanız bunu Müslüman olmayan, Müslüman gibi görünen işi gücü türban olup, bir kadının saçının örtünmesinden başka bir şey düşünmeyen firmalardan ziyade ALLAH ın sizler için vahyettiği o ayetin nuru ile örtünün… Emin Olun Türban Değil, Tesettür Yakışıyor sizlere
Zor değil. Hemde çok ucuz. Cilbab denilen çarşafdan küçük başörtüsünden büyük olan bir üst tesettür birde geniş boydan bir kıyafet.
Hem Tesettür Kazanır, Hem Amel Defteriniz …

Bir cevap yazın