Terden kurtulma yolları nelerdir? Kabartma tozu ile terden nasıl kurtulunur?

Özellikle yaz aylarında bir çok kişinin şikayeti olan bu konuyu sizler için derledik. Terlemeyi önleyen şeyler nelerdir? Terlemekten nasıl kurtulabiliriz? Terlemeyi önlemenin doğal yolları nelerdir? Kabarma tozunun faydaları nelerdir? Kabartma tozu terlemeyi önler mi? Bu soruların cevaplarına birlikte bakalım.

Terden kurtulma ele alındığında kabartma tozu kötü kokulardan kurtulmak için kullanılan en iyi malzemelerdendir. Vücudun özellikleri arasında antibakteriyel ve bakteriler bulunmaktadır. Kabartma tozu nem ve teri emme özelliğine sahip olduğundan dolayı terlemeyi önler. Şimdi kabartma tozuyla yapılan bir tarife bakalım

1/4 kaşık kabartma tozunu bir çorba kaşığı su ile karıştırın. Birkaç damla uçucu yağ ekleyin. Temiz bir pamuğu karışıma batırın, ardından koltuk altındaki bölgeyi ovalayın. Terlemenizin azaldığını ve koku oluşumunun gittiğini göreceksiniz.

Kabartma tozunun diğer faydaları nelerdir?

İşte kabartma tozunun vücut için en önemli faydaları şunlardır:

Bakterileri temizler.

Güzel bir koku verir ve kötü kokuyu önler.

Dişleri beyazlatır, (dişleri fırçalarken macun sürmeden önce diş fırçası üzerine bir miktar kabartma tozu püskürtülerek fırçalayabilirsiniz.)

Kabartma tozu yağ emme özelliğine sahip olduğundan, saç derisinden yağların emilmesi ve deride oluşan kabuğu gidermek için durulama suyuna bir kaşık kabartma tozu eklendiğinde bu şikayetlerden kurtulmuş olursunuz.

1 Yorum

  1. Ter benim de kilolu oldugum icin cok muzdarip olduğum bir durum ve bircok dogal ve tibbi yol denedim bundan kurtulmak icin. Ama kabartms tozunu hit duymamıştım. Guzel bir makale olmus. Elinize saglik

Bir cevap yazın