TEKSAS'DA KİLİSEYE SALDIRI

 

Yerel haberlere göre, bir satıcı Pazar sabahı Sutherland Springs'deki Baptist Kilisesine girdikten sonra silahlı saldırı yaptı birden fazla kişi vuruldu.

Yerel yetkililere göre, Sherriff Joe Tackitt Wilson İl Haberlerine "çoklu kayıplar ve çoklu ölüm "yaşandığını söyledi .

Şerif Ofisi BuzzFeed'de daha fazla bilgi sağlayamayacağını söyledi. Wilson County Haberleri bildirdi satıcının vurularak polis tarafından öldürüldüğünü söyledi.

FBI San Antonio saha bürosu müdürü Michelle Lee'nin bir sözcüsü BuzzFeed Haber'e ajansı Sutherland Springs'deki yerel kolluk kuvvetlerine yardım ettiğini doğruladı.

Lee, "Kısa bir süre içinde olay yerine gelmeliyiz, yardım sağlamaya hazırız ve birden fazla yaralanma ve ölümle sonuçlanan raporlar var, biz henüz bu bilgilere sahip değiliz" dedi.

 

Teksas Valisi Greg Abbott, Twitter üzerinden olayla ilgili olarak Devlet Güvenlik Bakanlığının olaya tepki göstereceğini belirten bir bildiri yayınladı. "İbadetlerimiz bu kötülükten zarar görenlerle birlikte ... Onların cevaplanması için kolluk kuvvetlerine teşekkürler.Davaştan DPS'den detaylar."

Bir saat sonra yayınlanan başka bir bildiride Abbott, "Bu korkunç davranışın ayrıntıları soruşturma altındayken, Cecilia ve ben bu kötü davranıştan etkilenen herkese samimi düşüncelerimizi ve dualarımızı göndermek istiyoruz" diye yazdı.

Bu olay, bir atışçı Stephen Paddock Mandalay Bay Resort ve Casino yakınlarındaki konser izleyicilerinin kalabalığında ateş açtığında 58 kişinin öldüğü ve 500'den fazla kişinin yaralandığı LasVegas'ta düzenlenen toplu bir çekim sonrasında geldi .

 

Las Vegas Belediye Başkanı Carolyn G. Goodman Twitter'da "En büyük keder ve merhametimizle Las Vegas için kalplerimiz kırılmış ve elimizden geldiğince yardım etmeye hazır durumdayız." diye yazıyordu.

 


Bir cevap yazın