Tavşan Çeşitleri ve Büyüme Evreleri

Tavşanlar memelilerdir ve dünyanın farklı yerlerinde bulunurlar, genellikle ormanlarda, otlaklarda, çöllerde ve sulak alanlarda yaşarlar, toprağa kazılmış oyuklarda yaşarlar ve sekiz farklı türü vardır, en ünlüsü yukarıdaki resimde olan Avrupa tavşanıdır. Dünyadaki tüm tavşanların neredeyse yarısı bu tavşanlardır ve birçok endüstride kullanılırlar.

Tavşan Türleri

Amerikan Tavşanı: Beyaz, siyah ve gri gibi çeşitli renkleri vardır. Fransız Angora, evde kullanılan en popüler tavşanlardan biridir.

Angora İngiliz Tavşanı: Beyaz, siyah, gri ve altın gibi birçok renği vardır. Beverine, Büyük boy, Belçikalı Hares, Yanmış kahverengi renk, yüksek mertebeli tavşan ve en uzun tavşan türlerinden her biri ile karakterizedir.

California Tavşanı: Dünyanın en ünlü tavşan türlerinden biridir.

Hutot Tavşanı: En güzel tavşanlardan biri olarak kabul ediliyor, beyaz tüyleri ve iki siyah gözü var.

Polonya Tavşanı: Bu Tavşan nadir olarak bulunur ve satın alma, süsleme amacıyla kullanılır.

Gümüş Şampanya: Hızlı büyüyen tavşan, 8 ayda 8 kilo ağırlığında ve bilinmeyen tavşan çeşitlerinden biridir.

Hollanda Tavşanı: Dekoratif amaçlarla kullanılır. Belçika'da yetişir.

Harry Quinn: Vampir olarak da bilinir çünkü renkleri ve biçimleri, bir palyaçoya, Japon tavşanına benzemektedir.

Tavşanların Büyüme Evreleri

Tavşan hayatının ilk yılı, büyüme ve gelişmesinde ve ayrıca çok çeşitli değişiklikler açısından çok önemlidir: İlk haftada tavşanlar tüylenir ve üçüncü haftadan sonra büyür. Keskin kulakları vardır, gözleri kapalıdır  ve hayatının on gününde etrafındaki ışığı görmek için gözlerini açabilir. Hayatında anneye tamamen bağlıdır. İkinci ayın başında kendisine güvenebilir ve yuvadan çıkabilirler. Biraz daha sağlam yiyecekler yiyebilirler. Üçüncü ayın başında aşılanır; Olgunlaşır, davranış değişiklikleri başlar ve cinsel ilişkiyi öğrenirler. Büyürler, sağlıklı büyümelerini sürdürmek için kendi diyetlerini uygularlar. Yiyecekleri % 80 saman ve % 20 taze yeşil sebzedir.Bu gıdalar büyümeye yardımcı protein ve kalsiyum içerir. Yaşamlarının ilk yılının sonunda eşlerini ararlar.

www.acikve.net
www.instagram.com/acikvnet
www.twitter.com/acikve_net
www.facebokk.com/acikvenetinternet

Bir cevap yazın