SÜTÜN CİLT İÇİN FAYDALARI

 

Bir çok besinde olduğu gibi sütte de bazı vitaminler vardır. Bunlar B vitamini, kalsiyum, protein, fosfor, potasyum, B12 vitamini ve B 2 vitamini, D vitamini, A vitamini, niasin asit, laktik asit gibi vücut için gerekli mineraller ve vitaminler birlikte bulunan tam bir besin deposudur. Bu nedenle göz ardı edilmemelidir.

Sütün genel faydaları, kemiği güçlendirmeye yardımcı olur, kırılganlığını önler ve kütlesini korur. Diş sağlığını iyileştirir ve çürümeye karşı korur. Hasarlı kas dokusunu geri yükler ve tekrar yeniden oluşturur. Vücudun günlük görevlerini yerine getirmesi için iyi bir yaşamsal enerji kaynağıdır. Vücuttaki genel tansiyonun korunmasına yardımcı olur. Nöronların ve kırmızı kan hücrelerinin canlandırılmasını sağlar. Bağışıklık sistemini güçlendirir ve çeşitli hastalıkların enfeksiyona karşı direncinde vücudu destekler. Vücudu kansere karşı korur. Mide ülserlerinin acısını hafifletir, iç muhafazayı yeniden oluşturur. Saçın görünümünü iyileştirir, daha fazla yoğunluk, yumuşaklık ve parlaklık verir, çünkü dokuları tamir eden kazein, peynir altı suyu gibi iki tip protein içerir. Hamile ve emziren kadınlar için yararlıdır.Gebe anne için fetüsün sağlığını korumak ve vücudunun sağlıklı bir geleceğini sağlamak için temel bir besindir. Ayrıca doğumdan sonra anne sütünün süt üretimini artırır ve sağlığını yeniden iyileştirir. Süt, kilo vermeye ve konvansiyonel olana göre aşırı yağ yakmaya yardımcı olur, çünkü yağlı hormonların üretimini engelleyen yüksek oranda kalsiyum içerir ve vücutta biriken yağın çıkarılması için çalışan linoleik asit içerir.

Sütün Cilt İçin Faydaları

Düzenli olarak süt içilmesi, cilde gözle görülür bir parlaklık kazandırır, her zaman parlak olmasını sağlar. Yüz ve vücutta cildin pürüzsüz ve nemli olmasını sağlar ve dehidrasyona ve soyulmaya karşı korur. Yaşlanma belirtilerine direnir ve ciltte kırışıklıkların, ince çizgilerin görünümünü korur. Koyu lekelerin veya cilt pigmentasyonunun kaldırılmasına yardımcı olur. Cilt rengini hafifletir. Cildi besler ve cildin hassasiyetini ve potansiyel enfeksiyonlarını azaltır. Büyük cilt gözeneklerinin boyutunu azaltır. Süt, cildin doğal bir kabuğudur ve ölü hücrelerin katmanlarını temizler. Sıcak güneşe doğrudan ve uzun süre maruz kalmadan kaynaklanan yanıkların etkilerini ortadan kaldırır.

 

 

 

 

Www.instagram.com/acikvnet

Www.twitter.com/acikve_net

 


Bir cevap yazın