Suriye İdlib'e Yönelik Başlatılan "Bahar Kalkanı" Harekatı

İdlib "Bahar Kalkanı" Harekatı

Türk Silahlı Kuvvetlerinin Suriye İdlib'te rejim güçlerine bertaraf etmek için başlatılan dördüncü hareketın adın da "Bahar Kalkanı" Harekatı olarak başlatılmıştır.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve Kuvvet Komutanları Bahar Kalkanı Harekatının başında operasyonu bizzat yönetiyorlar.

İdlib'de rejim güçlerinin saldırısı sonucunda 34 şehit verdiğimiz operasyona Sayın Başkan Recep Tayyip Erdoğan misliyle karşılık verileceğini sözleriyle açık ve net şekilde açıkladı.

Suriye de ne işimiz var diyenlere en güzel cevap tam da olmamız gereken yerdeyiz diyerek Şehit Uzman Onbaşı Nihat Kara gereken cevabı son mesajıyla vermiştir.

Türkiye'nin Suriye İdlib Stratejisi

Suriye İdlib'te Türk Ordusu 3 gün içerisinde 12 köyü rejim güçlerinden almıştır. Hulusi Akar'da 2557 tane rejim askerinin de tesirsiz bir hale getirildiğini açıkladı.

Türkiye İdlib tamamiyle temizlenene kadar orada kalacak ve vazgeçmeyecektir.

Rejim muhaliflerin elinde kalan son kale İdlib'tir. O bölgede 4 milyon nüfus vardır. Rejim muhalifleri ve çok sayıda silahlı grup İdlib'de olduğu için hem Esed rejimi hem de Rusya son kale olan Idlib'i ele geçirmek için uğraşıyor.

Görünürde Esed rejimi olsada arkada ve görünmeyen arka perde de tamamiyle Rusya'nın kontrolünde bulunuyor. TSK kuvvetleri burada Esed rejimi ile değil Rusya güçleriyle mücadele etmeye devam ediyor.

İdlib'de de Rusya yine başrolde oynuyor. Amacı burayi tamamiyle ele geçirmek. Türkiye buna asla ve kat'a müsade etmeyecektir. Bunu gerek Başkan Recep Tayyip Erdoğan ve Harekatı yöneten Hulusi Akar gerekli açıklamaları net bir şekilde kamu oyuna açıklamıştır.

Camilerde ve necip milletimiz tarafından heryerde şanlı ordumuzun zafer kazanması için Fetih Sûresi okunarak dualar edilmeye devam ediliyor.

"Allah sana, şanlı bir zaferle yardım etsin."
Fetih-3

Tarih 27.01.2020

İdlib Şehitlerimizin İsimleri

İdlib'de şehit düşen askerlerimize Rabbimden rahmet, acılı ailelerine sabrı cemiller ve baş sağlığı diliyoruz...

 

 

1 Yorum

  1. Gerçekten diğer ülkelerin bizden beklemediği büyüklükte başarılar elde ettik. Şehitlerimizin ailelerine başsağlığı diliyorum.

Bir cevap yazın