Stres İçin Lavanta Çayı İçin

Yoğun yorucu bir iş hayatına ya da hayata sahipsiniz ve maruz kaldığınız bu stres altında çalışmak sizi hayattan soğutuyor. Bilindiği gibi bu stres çağımızın hemen hemen tüm hastalıkların nedenleri arasında. Bu nedenle stresten kurtulmanın yolları ‘na girip bu yollarda stres atmak için koşturuyorsunuz. Bu bile başlı başına bir sitresin kaynağı değil mi? Şimdi biraz soluklanın ve bu yolda kendinize sakin bir yer bulup lavanta çayı için; çünkü lavanta çayı strese iyi geliyor. Peki bu strese iyi gelen içeceklerden olan Lavanta Çayı nasıl yapılır? Lavanta çayının faydaları nelerdir? Lavantanın faydaları nelerdir?


MALZEMELER:

  • l Tatlı Kaşığı Lavanta
  • l Tatlı Kaşığı Anason
  • l Tatlı Kaşığı Papatya

YAPILIŞI:

Bu strese iyi gelen bitkisel çay gevşemenize, sakinleşmenize yardımcı olur. Malzemeleri cam ya da porselen bir bardağa koyun. Üzerine sıcak su ekleyin… Ağzını kapatın ve 10 dakika kadar demlenmesini bekleyip için.

Lavanta çayı günde kaç kez içilebilir?

  • Günde 4 kez içilebilir.

Lavantanın Faydaları Nelerdir?

– Bu hoş kokulu bitki cilt ve tırnak mantarlarını tedavi etmede etkili.

– Kepek ve mantar gibi saç derisi problemlerini antibakteriyel özellikleri sayesinde önlüyor.

– Lavanta zihinsel kapasiteyi ve konsantrasyonu artırıyor.

– Stresli ve gergin olduğunuz zamanlarda lavanta yağı koklamanın sakinleştirici etkisi var. Benzer bir etki kurutulmuş lavanta çiçeği ile hazırlayacağınız bitki çayı için de geçerli.


Bir cevap yazın