Son dakika: Hakkari Şemdinli'de PKK'lı teröristlerle çatışma: Şehit sayısı 8'e yükseldi.

Hakkari'nin Şemdinli ilçesi kırsalında PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit sayısı 8'e yükseldi. İşte Hakkari Şemdinli'de yaşananlara ilişkin son bilgiler;

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, Hakkari'nin Şemdinli ilçesine bağlı Derecik Beldesi kırsalında sınırın Irak tarafından sızma girişimi yapan PKK'lı teröristlerle güvenlik güçleri arasında çatışma çıktı. Çatışmada ilk gelen bilgilere göre 6 asker ile 2 güvenlik korucusu şehit oldu, 4 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi.

Bölgede hava destekli operasyon sürüyor.

HAİN SALDIRI VE ÇATIŞMA NASIL GELİŞTİ?

Hakkari'nin Şemdinli İlçesi'nden Türkiye'ye sızmak isteyen teröristlerle çatışmaya giren 8 askerimiz şehit oldu, 4 terörist de ölü ele geçirildi. Edinilen bilgiye göre Hakkari' nin Şemdinli ilçesi kırsalında PKK'lı teröristler önce roketatarla kontrol noktasına saldırdı. Çıkan çatışmada başta 2 asker 2 korucumuz şehit olurken Daha sonra şehit sayısı 8'e yükseldi.

HAKKARİ ŞEMDİNLİ'DEN TÜRKİYE'YE SIZMAK İSTİYORLARDI

Bu sabaha karşı Türkiye'ye sızmaya çalışan bir grup PKK'lı terörist ile güvenlik güçleri arasında çatışma çıktı. Çatışmada, ilk belirlemelere göre, 2 asker ile 2 güvenlik korucusu şehit olmuştu. Çatışmada 4 PKK'lı terörist de ölü ele geçirildi. DHA'nın haberine göre şehit sayısı 8'e yükseldi. Bölgede helikopter desteğinde kapsamlı operasyona başlandı.

 


Bir cevap yazın