Soğukla Mücadele Eden 8 Yiyecek

Soğuk havaların iyiden iyiye kendini hissettirdiği şu günlerde hasta olmamak için tüketmemiz gereken yiyecekler nelerdir? Bunlara hep birlikte bakalım. Bağışıklık sistemini güçlendiren yiyecekler ile bu kış grip evinizden uzak olsun.


1. Probiyotik kefir içerek Probiyotik desteği alın. Soğuk algınlığı ve gribin semptomlarının daha kısa süre devam etmesini sağlar.

2. Portakalda bol miktarda C vitamini bulunur ve bağışıklık sistemini güçlendirir. Bir portakal, günlük C vitamini ihtiyacını karşılamaya yetecektir.

3. Tava kızartmalarında, çorbalarda ve soslarda ezilmiş sarımsak kullanarak bir doz alisin alın. Antibakteriyel özelliklidir.

4. Çorbalarınızda, sulu yemeklerde ve rostolarda bol miktarda taze baharat ve çeşni kullanarak antioksidan desteği alın.

5. Pancar, balkabağı ve brüksel lahanası gibi kış ürünlerini bol miktarda tüketerek günlük sebze ihtiyacınızdan geri kalmayın. Bağışıklık sisteminizi dinç tutmanın en etkili yöntemi budur.

6. Her hafta en az bir kez kuzu ya da dana eti tüketerek bağışıklık sisteminizi destekleyen demir minerali alın. Harika bir et yemeğinden daha güzel ne olabilir ki?

7. Alışveriş sepetinize 2 adet kivi atın. Kivinin C vitamini oranı portakalla eşittir.

8. Dondurulmuş kırmızı meyveler de bol miktarda antioksidan bulunur. Mikrodalgada bir avuç kırmızı meyveyi çözdürüp yoğurda karıştırarak tüketebilirsiniz.


 

www.acikve.net
www.instagram.com/acikvnet
www.twitter.com/acikve_net
www.facebokk.com/acikvenetinternet


Bir cevap yazın