Soğan Suyu İçmenin Faydaları

SOĞAN SUYU 

Soğan suyu tüm yemeklerde kullanılan ve mutfakların vazgeçilmez bileşeni olan soğan bitkisinin kuvvetli kokusu ve vitamin değerleri ile büyük faydalar sağlar. Suyunun şeffaf rengi mineraller ve vitaminler, kükürt olmak üzere önemli zengin bir dizi Alsodsom, kalsiyum, magnezyum, krom, C vitamini, B ve A, gibi sağlık için faydalı besinler içerir. Soğan suyu, birçok hastalığın tedavisinde kullanılır.

Soğan Suyu Nasıl Yapılır?

Malzemeler: Soyulmuş ve kesilmiş soğan. İki yemek kaşığı doğal bal.

Hazırlanışı: Elektrikli karıştırıcıya veya miksere soğan ve balı koyun ve iyice karıştırın. Karışımı bir süzgecin içine dökün ve altına bir bardak koyun.Tüm suyunu alıncaya kadar filtredeki soğana bir kaşıkla bastırın.

Soğan suyu uygun zamanlarda alınırsa  yenmesi daha fazla fayda sağlar. Günde bir defadan fazla içilmemesi tercih edilir. Dikkat edilmesi gereken düşük tehlikesi yaşamamaları için hamile kadınların soğan suyunu içmemeleri gerekir.

Soğan suyunun faydaları:

Kan basıncı sorunlarını tedavi eder ve diyabetiklerin sağlığını iyileştirmesine yardımcı olan kan şekerini azaltır. Arterioskleroz ve damarlara karşı korur, kalbi sağlıklı tutar ve dolaşımını harekete geçirir. Balgamı bitirir, astımı ve solunum sıkıntısını tedavi eder. Vücudun bağışıklığını güçlendirir ve birçok kronik hastalığı tedavi eder. Ağızda ve midede mikropları öldürür, kurtları yok eder ve vücudu sterilize eder. Gözü etkileyen beyaz su problemini tedavi eder. Yüksek sterilizasyon kapasitesine bağlı olarak sivilceleri tedavi eder ve cildi temizler. Erkeklerde seks hormonlarını aktive eden C vitamini içerdiğinden, erkeklerde cinsel yeteneği artırır. Sinirleri güçlendirir, sülfür metali içerir. İshal ve sifiliz gibi birçok kronik hastalığı tedavi eder. Şişkinliği tedavi eder, gazları çıkarır, bağırsak hareketlerini düzenler ve idrarı idrar haline getirir. Göğüs pürüzleri, öksürük, soğuk algınlığı, grip, bronşit, ağız ve boğaz enfeksiyonlarını hafifletir. Kanser riskini azaltır. Soğan suyunun saç bakımında yıpranmış, kırılmış saçlarda da sunduğu devasa faydaları vardır, tercihen bu durumda, kullanışlılığı artırmak, saçların sağlığını kazanmak için önerilen, soğan kokusunu gidermek adına, tercih edilen soğan suyuna aromatik yağlar eklemek gerekir. Diğer faydalarından biride içecek olarak tüketilmesi ile vücuda soğan suyunun sunduğu büyük faydalar vardır. Karışımın kokusunu iyileştirmek için gül suyu döküle bilir.

Saça Soğanın Faydaları:

Saç derisinin korteksini tedavi eder. Saçın dökülmesini önler. Saçı yoğunlaştırmak ve sağlığını geliştirmek için çalışır.

Saç bakımında soğan suyu nasıl kullanılır :

Saçlarınızı karışımla masaj yapın. Bütün bir gece saçınızı sarın. Sabah saçlarınızı  su ile iyice yıkayın. Tatmin edici sonuçlar elde edilene kadar prosedürü günlük olarak tekrarlayın.

 

www.acikve.net
www.instagram.com/acikvnet
www.twitter.com/acikve_net
www.facebokk.com/acikvenetinternet

Bir cevap yazın