Samsung “Kırılmaz” OLED Ekranı Duyurdu

Samsung Display, akıllı telefonlar için geliştirilmiş ve ABD Çalışma Güvenliği ve Sağlık Dairesi (OSHA) için çalışan UL Underwriters Laboratories tarafından da onaylanmış, kırılmaz esnek bir OLED ekran geliştirdiğini duyurdu.

Samsung, düzenlediği basın toplantısında geliştirdikleri kırılmaz OLED ekranın; ABD Savunma Bakanlığı tarafından belirlenen, askeri standartlara dayanan, gerçek zamanlı dayanıklılık testini geçtiğini açıkladı.

Samsung Display'in Genel Müdürü Hojung Kim:"Geçirgenliği ve sertliği nedeniyle güçlendirilmiş plastik camlar, özellikle sürekli el altında olan akıllı telefonlar için uygun." açıklamasını yaptı.

Samsung şirketi ayrıca araba konsolları, mobil askeri cihazlar, taşınabilir oyun konsolları ve tablet PC'ler için, geliştirmiş oldukları bu dayanıklı OLED paneli kullanmayı düşünüyor.

UL tarafından yapılan ilk testler, 1,2 metreden düşme ile 26 damla düşük ve yüksek sıcaklık testleri oldu. (-32 derece ile 71 santigrat derece). Sonuç olarak plastiklerle güçlendirilmiş ekran normal olarak çalışmaya devam etti.

Ayrıca ABD ordusunda lisans şirketlerine oranla daha fazla yükseklikten düşmüş olan OLED ekran (1,8 metre), herhangi bir hasar belirtisi olmadan çalışmaya devam etmiştir.

www.acikve.net
www.instagram.com/acikvnet
www.twitter.com/acikve_net
www.facebokk.com/acikvenetinternet

Bir cevap yazın