Şahinler, Şahinlerin Özellikleri Nelerdir? Şahin Türleri Nelerdir? En İyi Şahin Türlerinin İsimleri Nelerdir?

Şahin, dünyanın en hızlı kuşlarından biridir, en yaygın kuşlardan biri olan kuş avını ararken, saatte 250 kilometreden daha fazla hızlara ulaşabilir ve aynı zamanda en yaygın kuşlardan olan av kuşu türü de bulunur ve farklı şahin türleri vardır. İnce gri renkli bir taç, beyaz, gri veya kırmızı-kahverengi alt kısmında, çok miktarda koyu lekeler bulunur.

Bacaklarının rengi sarıdan turuncuya kadar değişir. Dişi şahin yaklaşık% 20 oranındadır.

Şahinlerin Özellikleri Nelerdir?

Örneğin, gözetlemeye veya rahatsızlığa maruz kaldığında sabit, sert, gürültülü bir ses çıkarırlar.

Şahinler, dünyadaki en yaygın kuş türlerinden biridir. Antartika hariç tüm kıtalarda, şehirlerde, tropik bölgeler ve çöller de dahil olmak üzere çok çeşitli bölgelerde yaşayabilirler.

Birçok şehirde yaşamaya yatkın olurlar. Yuvalarını inşa etmek için yüksek binaların kenarlarını kullanır, bazıları köprülerde ve gökdelenlerde yaşar ve birçok şehirde bulunan güvercinler ve sığırcık kuşlarıyla beslenirler.

Şahin Türleri Nelerdir?

Şahinler iki gruba ayrılır:

Shaheen Şahinleri: Üst tarafı az açık veya kahverengi renkler olan büyük, güçlü, grimsi kuşlardır.

Sistolias Şahinleri: Bu tür esas olarak kemirgenler, sürüngenler ve böcekler gibi uygun büyüklükteki karasal omurgalılar ve omurgasızlar ile beslenir. Ortalamadan biraz daha büyük olan ve türlerin geri kalanından daha güzel şahinlerdir. Küçük kuşlarla beslenirler ve koyu gri tüyleriyle karakterize edilirler.

En İyi Şahin Türleri Nelerdir?

Büyük Falcon: Yaklaşık 47 cm uzunluğunda olduğu tahmin edilen en büyük şahin türlerinden biridir ve kanat uzunluğu yaklaşık 150 cm'dir ve dişileri erkeklerden daha büyüktür. En iyi şahinlerden biridir. Açlığa en dayanıklı ve hastalığa dirençlidir. 300 km hıza sahiptir. Orta Avrupa, Asya ve Çin'de bulunur ve kışın Kuzey Afrika'ya, Arap Yarımadası'na, kuzey Hindistan'a, İran'a ve Pakistan'a göç eder.

Saqr Shaheen: Saatte yaklaşık 180 km hıza sahip, dünyanın en hızlı şahinidir ve çok sayıda türe sahiptir.

Cassini Anatom: Dağlar, nehirler, vadiler ve kayalık sahillerinde yaşarlar. Yaklaşık 60 inç uzunluğundadır ve iki çeşidi vardır: mavi ve kahverengi. Cezayir, Fas, Arap Yarımadası, Pakistan ve Irak'ta yaşıyorlar.

Çekirge: Hafifliği, hızı ve kalkışı ile karakterizedir. Avrupa, Asya ve Kuzey Afrika'da yaşar. Böceklerle beslenir, yaklaşık 48 cm uzunluğunda olduğu ve 15 metreye kadar yükseleceği tahmin edilmektedir.

Kireci Şahin: Büyüklük, vahşet ve ağırlık bakımından en büyük şaheser türlerinden biridir ve 61 cm uzunluğunda ve 110-130 cm kanat açıklığına sahip olduğu tahmin edilmektedir, saatte 160 km hızıyla hızlı uçuş yapar, Kuzey Amerika, Asya ve Avrupa'da yaşar.

Saqr al - Qurmushah: Serbest şahin olarak adlandırılır. Küçük bir kafaya, uzun bir gagaya ve çok fazla renge sahip olduğu için küçüktür, renk yaşadığı bölgeye göre değişir.

Bir cevap yazın