Sağlıklı Beslenme ile İlgili 10 Şaşırtıcı Bilgi

 

Okuduğunuzda inanamayacağınız bilgileri bu yazımızda sizler için paylaştık. Şimdi bunların neler olduğuna bir bakalım.

1. Balığın Omega 3 oranının yüksek olduğu bilinmekte. Taze, kılçıklı balık kalsiyum alımını artır ve sodyum içerikleri düşük olduğundan dolayı kan basıncını dengeler.

2. Kendimizi yorgun ve halsiz hissediyorsak D vitamini tüketimine dikkat etmeliyiz. Çünkü diğer vitaminlerde olduğu gibi D vitamini yorgunluğumuzu ve halsizliği giderir.

3. Çok fazla besin içeriğine sahip olan, Ocak ve Mart aylarında toplanan avokadoların tüketimini arttırmak gerekir.

4. C vitamininden çok daha etkili olan içerisinde flavonoidler barındırdığı için güçlü bir antioksidan olan çayın tüketimi vücut sağlığı için önemlidir.

5. Sık sık hastalanmamak ve vücudun direncini artırıp hastalıklara karşı korumak için probiyotikler gastro-intestinal mukozal yüzeyi salgıları sayesinde vücudu korur. Çocuklar ve yetişkinler için en doğal probiyotik içeren yiyecekler peynir, yoğurt ve kefirdir.

6. Süt tüketimi ile birlikte gastronomi rahatsızlıklarına sebebiyet veren laktoz intoleransı olan kişiler, laktozsuz süt ürünleri tüketerek sütün faydalarından mahrum kalmamış olurlar.

7. Metabolizmamız yavaş çalışıyorsa işte hızlandırmak için gereken şeyler. Bir kase yoğurt ve tuzsuz bir avuç bademi tükettiğimizde ne kadar hızlandığını göreceksiniz.

8. Cildinizin hem canlı, hem parlak olmasını istiyorsanız zeytin ve zeytinyağı tükettiğinizde canlanıp parladığını fark edeceksiniz.

9. Özel diyet liflerinden bol miktarda bulunan zerdeçal veya diğer adıyla sürmelik bağırsak kanserini büyük oranda önlemekte.

10. Sofraların vazgeçilmezlerinden baklagiller içerdiği izoflavon sayesinde işlevini yitirmiş hücrelerin büyümesini durdurarak yaşlanmayı yavaşlatır.

 

Www.acikve.net
Www.instagram.com/acikvnet
Www.twitter.com/acikve_net
Www.facebokk.com/acikvenet

Bir cevap yazın