Rüyada Zeytin Görmek

Rüyada Zeytin Görmek

Yüce Kitabımız Kur'an'ı Kerim'de Allah'u Teâla azze ve celle Tîn sûresindeki 1. ayette vezzeytun diyerek zeytinden bahseder.

Zeytinin insanların hayat için maddî ve manevî bir gıda ve fayda sağlayan bereketli, kıymetli meyvelerden olduğunu Kur'an'ı Kerim ifade etmektedir.

Rüyada görülen zeytin geçim bolluğuna işaret eder. Zeytin ağacı ise hayır sever bir insana çağrışım yapar.

Zeytin bolluğun ve bereketin simgesidir. Aynı zamanda barışın, refahın, huzurun, iyi geçinmenin, helal rızkın, iyiliksever bir kimse olduğun da simgeler.

Rüyada Zeytin Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada zeytin görmek bazen mutlu bir yaşama; bazende günâhkar bir kimse için doğru yolu bulmaya yorumlanır. Kimi zaman sağlığın düzelmesine, uzun ömre; kimi zaman doğacak çocuğun erkek olacağına işaret sayılır.

Rüyada Zeytin Görmek Ne Demek

Bir kimse rüyada zeytin ile kahvaltı yaptığını görse, hayırlı yoldan para kazanacağına işaret eder.

Rüyada zeytin yemek, hayıra, berekete, bolluğa, mala, mülke, bol rızka, iyi geçime, aileye, kadına, çocuğa, bekâr için hayırlı bir evlilik yapacağına tabir olunur.

Rüyada Zeytin Görmek Anlamı

Rüyada zeytin gören, eğer hasta olan bir kimse bu tür bir rüya görürse, kısa bir zamanda hastalığından şifa bulacağına hükmedilir.

Rüyada Zeytin Görmek Neye İşarettir?

Hamile bir kadın aynı rüyayı görür ise, ağrısız bir doğum yapacağına işaret sayılır. Hayırlı bir erkek çocuğunun olacağına hükmedilir.

Rüyada zeytin görmek, doğacak olan erkek çocuğun ileride yüksek bir mevki ve makama geleceğine, reis olacağına işaret eder.

Rüyada Zeytin Görmek Nedir?

Bekâr bir erkek rüyada, bir tabak içerisinde kendisine verilen zeytini yediğini görse, şerefli bir kadınla evleneceğine ve mutlu bir ömür süreceğine hükmedilir. Hayırlı evlatlar sahibi olacağına yorumlanır.

Rüyada Zeytini Dalında Topladığını Görmek

Rüyada zeytini dalında topladığını görürse, kısa sürecek bir evlilik yapacağına  hükmedilir. Şayet topladığı zeytinlerin ham olduğunu görür ise, sıkıntılı bir haber alacağına işaret sayılır.

Bir cevap yazın