Rüyada Peygamber Efendimizi Görmek

Rüyada Peygamber Efendimizi Görmek Anlamı

Rüyada Peygamber Efendimiz Hz.Muhammed (s.a.v.)’i görmek her yönden hayra, iyiliğe ve güzelliğe yorulur. Rüyayı gören kişinin dünya hayatına dair her türlü murat, dilek, istek ve arzularına kavuşacağına, hacetlerinin yerine geleceğine işarettir.

Rüyada Peygamber Efendimizi Görmek Hadis

Sahih bir hadiste:

“Her kim rüyasında beni görürse, o beni gerçek olarak görmüştür” buyurmuşlardır.

Diğer bir hadisi şerifte ise;

“Beni rüyasında gören, elbette cehenneme girmeyecektir.” buyurduğu rivayet edilir.

Rüyada Peygamber Efendimizin Nurunu Görmek

Borçlu bir kimse rüyada peygamber efendimizin mübarek yüzünü görürse, o kimsenin borcunu ödeyeceğine işarettir… Eğer tutuklu ise, tez vakitte tahliye olacağına işarettir. Korkuyor ise emniyette olacağına hükmedilir. Şayet o kimse yokluk içinde ise, sıkıntıdan kurtulacağına hükmedilir. Rüyayı gören kişi eğer; Hasta ise hayırlı bir vakitte Allah’u Teâla tarafından şifa bulacağına hükmedilir.

Rüyada Peygamber Efendimizi Ayakta Görmek

Her kim rüyasında Hz.Muhammed (s.a.v)’i  ayakta ve kendisi ile konuşur bir durumda görürse, tuttuğu yolun hayırlı olduğuna işaret olarak sayılır.

Rüyada Peygamber Efendimizi  Camide Görmek

Bir kimse rüyada peygamber efendimizi bir cami ve bir mescitte namaz kıldığını görse, dünya ve ahirette hiç bir güçlükle karşılaşmayacağına işaret sayılır. Aynı zamanda ahiret yurdunda makamının cennet olacağına tabir edilir.

Rüyada Peygamber Efendimizin Cemalini Görmek

Peygamber Efendimizi rüyada gören, her ne şekilde olursa olsun, mübarek yüzü suyu hürmetine rüya sahibi mutlaka iyiliğe, güzelliklere kavuşur, günahlarından kurtulur ve şefaatine mazhar olur.

Rüyada Peygamber Efendimizin Kabrini Ziyaret Ettiğini Görmek

Rüyada Peygamber Efendimizin Medine-i Münevverede Ravza-ı Mutahharada kabrini ziyaret ettiğini görmek, bu kişinin bu dünya hayatında cennetle müjdelenen kullardan olma şerefine nail olacağına yorumlanır.

Rüyada Peygamber Efendimizi Görmek İçin Namaz

Peygamber Efendimiz buyurmuştur ki;

“Kim cuma gecesi iki rekat namaz kılar, her rekatta bir Fatiha, bir Âyetel-Kürsî, on beş defa da İhlas sûresini okursa; Namazın sonunda ise bin defa; Allahümme salli Alâ Muhammedin nebiyyil ümmiyyi, diyerek salavat getirirse, diğer cuma haftası tamamlamadan beni rüyasında görür. Kim beni görürse ona cennet vacip olur; geçmiş ve gelecek günahları bağışlanır.”

Rüyada Peygamber Efendimizi Görmek İçin Dua

Kevser süresini 100 defa okuyan muradına nail olur. Rasûlullah sallahu aleyhi ve sellem Efendimizi rüyasında görür.

Peygamber Efendimizi Rüyada Görmek İçin Okunacak Salavat

Peygamber Efendimiz buyurmuştur ki;

“Yatmadan önce bir kişi sesli bir şekilde bu salavat-i şerifi 70 defa okursa beni rüyasında görür.”

“Allahümme salli ala ruhi Muhammedin fil ervahı, Allahümme salli ala cesedi Muhammedin fil ecsadi, Allahümme salli ala kabri Muhammedin fil kuburi.”

Salat ve Selâm Peygamber Efendimiz Muhammed Mustafa’ya Olsun…

Allahümme Salli Alâ Seyyidina Muhammed…

Bir cevap yazın