Rüyada Para Görmek

Rüyada Para Görmek

Rüyada para görmek ne anlama gelir; Rüyada görülen para çok hayra ve iyiye yorumlanmaz. Bazan kötülüğe, fitneye, fucura, küfre işaret eder.

Rüyada para görmek neye işarettir; Bazan de, ikiyüzlülüğe, inkârcılığa veya aldatmaya yorumlanır.

Rüyada para görmek ne demek; Kimi zaman zorluk ya da usançlığa çağrışım yapar. Kimi zaman dini inancın zayıf olduğuna işaret eder.

Rüyada para görmek anlamı; Bir kimse rüyada, yolda para bulduğunu görse, alçak rezil işler yapan birisinin kendisine yaptığı ihaneti öğreneceğine yorumlanır.

Rüyada bozuk para görmek; Bir kimse rüyada elinde bulunan bozuk paraları fırlatıp dışarı attığını görse, tüm sıkıntılarından kurtulacağına işaret eder.

Rüyada kağıt para görmek, rüyada görünen kağıt para kişinin iş hayatındaki yeni değişikliklere, yeni gelişmelere, hayal kurduğu düşündüğü atılacağı bu iş hayatında ve yaşamında çok çok başarılı birisi olacağına hükmedilir.

Rüyada kağıt para saymak; Malı ve mülkünün değerlenerek rızkının artacağına zengin olacağına, murad ettiği bütün iş ve hayata dair güzel hayırlı gelişmeler yaşayacağına, sorumluluklarının kat kat daha artacağına, zor ve meşakkatli bu yolda doğru dürüst çalışarak azmin zaferine huzura mutluluğa kavuşacağına yorumlanır.

Rüyada para görmek psikolojik olarak yorumu ise yıllardır hayali, düşüncesini kurduğu arzu ve isteklerinin gerçekleşmesine murada nail olmaya işarettir.

Bir Hadis-i Şerifte:

Ebu Hüreyre'nin naklettiğine göre;

Hz. Peygamber (sav) şöyle buyurmuştur:

"... Rüya üç çeşittir: (Birincisi) Allah'tan bir müjde olan salih rüyadır. (İkincisi) şeytandan kaynaklanan üzücü rüyadır. (Üçüncüsü ise) kişinin yaşadıklarından  bazılarının rüyasına yansımasıdır..."

(M5905 Müslim, Rü'yâ, 6)

 


Bir cevap yazın