Rüyada Kuran Okuduğunu Görmek

Rüyada Kuran Okuduğunu Görmek

Rüyada Kuran okumak çok hayırlı ve güzel bir rüya gördüğünüze işarettir. Rüyada Kuran okuduğunu görmek, kişinin Yüce Allah tarafından sevilen bir kul olduğuna işarettir.

Rüyada kuran okuma yorumu; kişinin yaşamış olduğu acı dolu, üzüntü ve sıkıntılı günlerinden kurtuluşuna işaret sayılır.

Rüyada kuran okuduğunu görmek; Allah katında manevi derecesi öne çıkan yüksek yüce bir kimse olarak yorumlanır.Rüyada Kuran Okumak Neye İşarettir?

Rüyada Kuran okuduğunu gören kişi hasta ise şifa bulmaya, sağlığına kavuşmaya, uzun ömre, imanının sağlam olduğuna, sıkıntı ve üzüntülerinden kurtulmaya yorumlanır. Ayrıca rüyada kuran okuduğunu görmek  sevince, kavuşmaya, bol rızka yahut sakınmaya delalettir.

Rüyada Kuran Okumak Ne Anlama Gelir

Rüyada Kuran okuduğunu görmek kişinin büyük bir mevki sahibi kimse olacağına delalettir. Kişi herhangi bir ayet okuduğunu görse ve bu ayetin meal manasını bilirse Yüce Allah'ın hayrına sevabına nail kimse olduğuna yorumlanır.

Rüyada Kuran okuduğunu görmek, kişiyi herkes tarafından hürmet gösterilen kıymetli ve şerefli, yüreği güzel bir insan olarak tabir edilir.

Rüyada Ezbere Kuran Okumak Neye Delalettir?

Bazı yorumcular, rüyada Kuran okumak ve rüyada Kuran-ı Kerim'i ezbere okumak, hatmetmek ile ilgili "Kur'an hatmettiğini görmek, bir ilahi lütuftur ki, bu kişi dünyadaki her isteğine kavuşur" demişlerdir.

Rüyada Çok Güzel Kuran Okumak

Rüyada Kuran'ı doğru ve güzel okumak, mal ve mülkün artmasına işaret eder.

Rüyada güzel bir ses ile tertile uygun kuran okuduğunu görmek kişinin çok büyük makam ve mevki sahibi bir kimse olacağına işaret eder.

Rüyada Kuran-ı Kerim satın aldığını görmek ise, din yolunda hayırlı işler yapacağına işaret eder.

Rüyada Camide Kuran Okumak

Bir kimse rüyada Kur'an-ı açarak bir minberin üzerine koyduğunu görse, bu onun bir cemiyete başkan olacağına işaret eder. Eğer Kur'an-ı alıp öptüğünü görür ise, hayırlı bir işi başaracağına hükmedilir.

Rüyada Kuran Harfleri Okumak

Rüyada kuran harfleri okumak, rüyada bir ayet ya da bir sûre okuduğunu görmek başlıklarında ise bu durum eğer gören kişi hasta ise şifaya kavuşmasına işaret eder.

Rüyada Kuran Cüzü Okumak Ne Demek

Rüyada kuran cüzü okumak; Rüyada kuran cüzü okuduğunu gören kişi dünya hayatı ve yaşayışında (bunu hak ediyorsa eğer) Yüce Allah'ın ona âlim ya da hâkim olmayı nasip edeceği anlamına gelir.

Rüyada kuran suresi okumak, hayra işarettir. Rüyada kuran suresi okumak, kurandaki o süre ve ayet ve mealdeki mânâ ile anlayıp düşünüp tefekkür edip o süreyi devamlı okumasına işarettir. Kuran'daki o süre ve ayet ve mealdeki mânâ ile anlayıp düşünüp tefekkür edip o süreyi devamlı okunması gerektiğine işarettir.

Rüyada kuran okurken uyanmak, kişinin günlük yaşantısında kuran ve kuran sürelerini hem namazlarda hem de günlük hayatta daha fazla kuran okuması gerektiğine işarettir.

Rüyada oku emri o kişinin kuranı daha çok okuyup anlayıp onun ile amel etmesine tabir edilir.

Rüyada Kuran Okutmak 

Rüyada kuran okutmak, kimi zaman karı veya koca yahut çocuğa çağrışım yapar. Bazen de, bağ, bahçeye, rahatlatıcı yere, yorumlanır...

Rüyada Kuran Dinlemek

Rüyada sesli dinlenilen Kuran, kişinin Allah'ın emirlerine ve yasaklarına uyan ve yerine getiren bir kul olduğuna yorumlanır.

Rüya Hadisleri

"Rüya ancak bilge veya samimiyetle tavsiyede bulunabilecek kişilere anlatılır."

(T2280 Tirmizî, Rü'yâ, 7.)

"Rüyası en doğru olanınız, en doğru sözlü olanınızdır."

(M5905 Müslim, Rü'yâ, 6.)

Kaynak : Kasım Yayla - Mısır el - Ezher Ün. Usul İd - Din Fakültesi

Bir cevap yazın