Rüyada Besmele Görmek

Rüyada Besmele Görmek

Rüyada besmele görmek, rüyada besmele okumak, rüyada besmele duymak, rüyada besmele çekmek, kilitli olan her kapıyı açmak anlamına gelen besmele, her türlü hayırlı kapıların sonuna kadar açılacağına işarettir. Bu rüyayı gören kişiye cennetin her kapısının açılacağına işaret eder.

Rüyada besmeleyi okuduğunu ya da besmelenin okunduğunu görürse, bu kişi Allah'ın razı olduğu ve sevdiği kullarından olduğuna işaret eder.

Rüyada hat ile besmele yazmak ya da başka bir yazı ile besmeleyi yazmak rüyayı gören için, ilim, bilgi hazinesi, marifetullaha erişmek, maksadına ulaşmak, ilim kapılarının ardına kadar ona açılması, ilim ve bilgisinin artacağına işaret etmektedir.

Besmeleyi yazan kişi ölen bir kişi ise o kulun Allah katında sevgili ve yüce Allah'ın rahmetine nail olan kullardan olduğuna yorumlanır.

Besmele-i şerif altın, gümüş, mürekkepli kalem ya da normal kalem ne tür bir şeyle yazılmış olarak görülmüşse ona göre yorumlanır. Mesela; Besmele bir altınla yazılmış görülürse hak ve doğru yolda olduğuna, rızkın genişliğine işaret eder.

Besmele kan ile yazılmışsa ya da necih olan birşey ile besmele yazılmış görülürse de, üzüntü sıkıntıya düşeceğine, gittiği yolun yanlış olduğuna, doğru yoldan şaşıp bâtıl yolda olduğuna işarettir.

Demirden yapılmış olan bir kalem ile besmel yazılması, sağlam inanışa, güce ve kuvvete, rızık bolluğuna, azimli gayretli olarak doğru istikamet üzerinde olduğuna işaret eder.

Besmele düzgün güzel bir yazı ile yazılmışsa bu kişinin mevki, makam ve rütbesinde yükseleceğine, ilim zenginliğine, bilgisinin daha da artacağına ve azminin sonunda istediği başarıya ulaşacağına işarettir.

Eger rüyada nefis noktası olan iki kaşının ortasında besmele yazıldığını gören kişinin eceli yaklaşmış demektir. Yakın bir zamanda öleğine işaret etmektedir.

 


Bir cevap yazın