Rüyada Ağaç Görmek

Rüyada Ağaç Görmek

Rüyada ağaç görmek anlamı, meyveli ya meyvesiz olsun ağaç görmek her daim hayırlı bir rüya olarak yorumlanır. Bereketin ve gücün sembolüdür.

Rüyada ağaç görmek neye işarettir; Rüyada görülen ağaç ve o ağacın hangi türden bir ağaç olduğuna, küçüklük ve  büyüklüğüne, kısa veya uzun olmasına, meyveli ya da meyvesiz bir ağaç olup olmadığına göre farklı olarak yorumlanmaktadır.

Rüyada hurma, dut, vişne, kiraz, kayısı, ceviz gibi bu türden ağaçlar gücü ve kuvveti temsil eder.

Rüyada çam ağacı görmek, rüyada meşe ağacı görmek, ömür uzunluğuna, hayatı boyunca huzurlu mutlu bir şekilde yaşamının güzel olacağına mutlu bir aile yuvasına işaret eder.

Rüyada elma ağacı görmek, eğer bu kişi bekâr biriyse bu kimsenin sevdiği ve aşık olduğu insanla evlenip çok mutluluk ve saadet içinde güzel bir yaşam süreceğine, hayırlı salih evlatlar sahibi olacağına hükmedilir.

Rüyada ağaç görmek ne demek; Rüyada görülen ağaç, insanı temsil eder. Takva sahibi ehli mümin salih amel işleyen bir kul olduğunuzun işaretidir. Aynı zamanda saygınlığı ve herkes tarafından hürmet gösterilecek biri olduğunuzu işaret eder.

Rüyada ağaç görmek ne anlama gelir; Rüyada görülen ağaç, takvaya, dinde bütünlüğüne, sağlam imana, mümin bir kula, uzun ömre, zenginliğe, rızkın bereketli ve sürekli artan bir rızık sahibi olmaya, murada mail olmaya, sabırlı bir insan ile yorumlanır.

Rüyada meyveli ağaç görmek, rızık bolluğuna, malın mülkün artmasına, arzu ve hayallerinin artık gerçekleşeceğine, murad ettiği şeye kavuşacağına maddi kazancın artmasına, meyve ağacı aynı zamanda zengin birini temsil eder.

Rüyada meyvesiz ağaç görmek, rızık darlığına, yoksul bir kimseyi temsil eder.

Rüyada ağaç dikmek, hayır ve iyilik sahibi biri olduğunu, gizli hayırlar yaptığını, Allah yolunda daha çok infak etmesi gerektiğini işaret eder. Bazan dikilen bir ağaç evli bir kimse için hayırlı bir çocuğun olacağını da işaret eder.

 

 


"Bu dünyada herkes bir şey olmaya çalışırken sen bir HİÇ ol. Menzilin yokluk olsun. İnsanın çömlekten farkı olmamalı. Nasıl çömleği tutan dışındaki biçim değil içindeki boşluk ise, insanı ayakta tutan da benlik zannı değil, hiçlik bilincidir." Hz. Mevlana

Bir cevap yazın