ROMANYA 'DA EFSANEVİ KIRSALLAR

ROMANYA'NIN EFSANEVİ KIRSALI TRANSILVANYA'DAN BÜYÜLÜ FOTOĞRAFLAR

 

Transilvanya'nın masal gibi olan kırsal kesiminde güzel resimler yakalayan bir Rumen fotoğrafçısı.

Bu bölge, Drakula'nın uzun hikayeleri ve inanılmaz vahşi doğa harikası efsanelerinin olduğu yerdir. Dönen tepeler canlı yeşil çimlerle kaplıdır ve ağaçlar düşen renkleri değiştirir. Küçük kulübe ve devasa kaleler, sabahın erken saatlerinde sisten yükselir ve sakin bir gizemli hava getirir.

Bu bölgenin neden birçok halk hikâyesine ilham kaynağı olduğunu anlamak zor değil.

KARANLIK ORMANLAR HALA SIRRINI KORUDUKLARINDA, KAHRAMANLARIN KARGAŞA GETIRDIĞI BIR ZAMANI HATIRLATMAYA ÇALIŞTIM.

 

Robciuc, "Geçen sene dolaşan yollardan veya modern şehirlerden gizlenen farklı köşelerdeki gün doğumunu ve gün batımını fotoğrafladım" diye ekliyor. İlham kaynağı. "Tuhaf ve doğaüstü güzelliğindeki yerler ve sık sık bu yerlerde durduklarını hissettim ... duygularım, sanki anneannemin hikayelerindeki karakterleri ya da bu yerlerin karmaşık geçmişindeki karakterleri görmeyi bekliyor gibiydi."

"Bu seride yüzlerce yıl önce terk edilmiş dağ köylerini, uzak ortaçağ tepelerini ,kalelerini, kayıp kralların bağlarını, perili kaleleri, eski el değmemiş ormanları, dağ çayırlarını, ulaşımın öbek ve arabaya dayandığı köyleri, Transilvanya'nın pastoral idilini tasvir eden köyleri, "Robciuc devam ediyor. "Koyu ormanların sırrını anladığım da  kahramanlarına  kaosa sebep olan bir zamanı hatırlatmaya çalıştım."

 

Bir cevap yazın