PTT MESSENGER NEDİR?

Bu yazımda PTT nin çalışmalarını yaptığı "PTT Messenger" ile ilgili Ulaştırma ve Denizcilik Bakanı Ahmet Arslan'ın bu konuyla ilgili vermiş olduğu bilgileri sizlerle paylaşacağım.

Bakan açıklamasında "PTT Messenger'da bizim ilk hedefimiz kamu kurumlarının ve özel şirketlerin kendi içinde yaptıkları iş ve işlemlerle ilgili güvenli bir şekilde haberleşme sağlayabilmeleri. Oyüzden şu anki yazılımımız kamu kurumlarına hizmet veriyor. Nitekim bazı kamu kurumlarımızla başladık bu çalışmaları birlikte yapıyoruz. Onlar bu sisteme dahil olduktan sonra kendi kullanıcıları erişebiliyor. Aynı şeyi büyük özel şirketler için de yapabilir hale geleceğiz. Hedefimiz 6 ay içerisinde bireysel olarak vatandaşımızın da sistemi kullanabilmesi.Dünyanın heryerinden insanların da kurumun sistemine dahil omak şartıyla kullanma şansı var. Emin olun şu anda yurt dışında birçok ülke ile görüşüyoruz. Bizim sistemimizi kullanmak istiyorlar. Tabii onlar da testlerini yapıp güvenliğinden emin oldukları için bunu istiyorlar.

2.5 YILDIR ÇALIŞIYORUZ

Vatandaş 'Messenger'a çok yatkın olduğu için, bildiği için PTT Messenger adıyla yola çıktık. Bakanlar kurulunda da bunu konuştuk. Daha akılda kalan, daha vurucu isimle bunu İnşallah devam ettireceğiz. Daha sonra vatandaşa yönelik yaptığımızda da farklı bir isimle çalışmayı yapacağız. Şu an isimleri üzerinde arkadaşlar çalışıyor. PTT nin PTT Teknoloji diye bir şirketi var. Şirketin sadece işi, bunları yapmak. Çok ciddi bir Ar-Ge birimi var.İnşallah bu Ar-Ge birimini de bundan sonra daha fazla büyüterek hizmet vereceğiz. Çünkü bununla sınırlı kalmayacağız, geliştireceğiz. Yaklaşık 2 2.5 yıldır bu işin üzerinde yoğun çalışıyorduk. Son beş altı aydır artık kurumlarımız ile görüşüp onlara hizmet verebilir hale geldik. Emin olduktan sonra da hükümet seviyesini taşıdık ve sayın Başbakanımızın açıklamasıyla startı vermiş olduk" diye açıklama da bulundu.

 

www.instagram.com/acikvnet

www.twitter.com/acikve_net

 


Bir cevap yazın