Plazma Nedir? Plazmaların Temizliği Nasıl Yapılır?

Sürekli büyümeye devam eden ve çok hızlı yayılan teknolojinin gelişmesiyle birlikte, elektrikli cihazlar alanında şekil, büyüklük ve teknik olarak teknoloji gelişmiştir. İnsanlar arasında yayılmış olan gelişmelerden biri bugün televizyonlarda ve bilgisayarlarda kullanılan plazma ekranlarıdır. Çünkü bu teknoloji görüntünün yüksek tanımını sağlar ve size şaşırtıcı bir şekilde canlı sahne yayınlayan ekranın renklerini yansıtır.

Plazma Ekranın Tanımı Nedir?

Yüksek şeffaflıkta cam plakalar arasında tutulan çok sayıda ultra-ince cam kristalinden oluşan hücrelerden meydana gelen ekranlardır. Bu kristaller daha düşük bir oranda ultraviyole radyasyonu yayan bir gaz karışımına sınırlandırılmıştır. Çok net ve saf renkler yansıtır.

Plazma Ekranların Avantajları Nelerdir?

Plazma ekran cam kristalleri ile çevrili farklı gazların karışımıdır. Bu bileşenler ekrana bir sıvı tabakası varmış gibi dokunmanıza izin verir ve plazma ekranı herhangi bir kabloya gerek duymadan Bluetooth ve Wi-Fi aracılığıyla kablosuz olarak görüntü göndermenize olanak sağlar. Plazma ekran, ekran yüzeyinde kolay kullanım, gezinme ve kolay geçiş için bir öğrenme aracıdır ve plazma ekranındaki görüntüyü ayırt eden üç boyutlu bir görüntüdür. Plazma ekranın özelliklerinden bahsettik. Dokunarak kullanıldığı için doğal olarak kirli ekrana yol açıyor. Nasıl temizleyeceğim? diye bir kaygınız varsa plazma ekranını temizlemenin doğru yoluna bakalım.

Plazma Ekranı Nasıl Temizlenir?

Plazma ekranın temizlenmesi, ekranın toz ve kirden parlaması anlamına gelir, bu yüzden ekranın yüzeyinde dönen bir devre olması gerekir, böylece ekranı temizlemek için pamuk ve köpük kullanmalısınız. Çünkü pamuk çok incedir, plazma yüzeyinde çiziklere neden olan kağıt dokularından farklı bir malzemedir. Pamuğa üç damla su var ve ekranın üstünden ekranın altına bir yönde ve sağdan kuzeye veya tam tersi şekilde tarayın. Kirlerini gidermek için dairesel bir hareketle temizlemekten kaçının.

Plazma ekranının yapısal özelliğini kaldıracak malzemeler içerdiğinden, cam temizleyici kullanılmasınını önermiyoruz. Tarif ettiğim yöntemle dizüstü bilgisayar ekranını da temizleyebilirsiniz.

5 Yorum

  1. Plazma büyük bir teknoloji fakat bakımı biraz zorlayıcı. Tabi her şeyin bir zorluğu var.

  2. ya Plazma Ekran güzel kullanışlı hem hafif olduğu için hemde az bir yer kapladığı için ve + yeni çıkan Plazma Ekran tv'lerde gece ışıkları kapatıldığında otomatik parlaklık ayarlıyor

  3. Güzel tarif etmişsiniz ben plazmama sprey ile su sıkmıştım aşağı akıp içine girmiş bozulmuştu.

  4. yüksek çözünürlükte görüntü keyfi başla elbette plazma artık evlerin vazgeçilmezi.

Bir cevap yazın