PKK-YPG'nın Sivil Katliamları

34 yıl boyunca Uluslararası güçlerin kirli planlarını gerçekleştirmek için taşeronluğu yapan terör örgütü YPG/PKK yapmış olduğu hain saldırılarıyla binlerce aileye hafızalardan silinmeyen acılar yaşatarak genç, yaşlı, çoçuk kadın demeden bir çok kişiyi acımasızca katletti. 'Kürtlere' ve sivillere yönelik onlarca katliama imza attı. Şimdi PKK/YPG'nin sivil katliamlarına bakalım.

PKK/YPG'nin sivil katliamları:

PKK'nın, 1980 ve 1990'lı yıllarda sivillere yönelik yaptığı baskınlarda hiç acımadan kundaktaki bebekleri dahi kurşuna dizmesi hafızalardan silinmedi.

15 Ağustos 1984'te ilk saldırılarını Siirt'in Eruh ve Hakkari'nin Şemdinli ilçelerinde gerçekleştiren bölücü terör örgütü köylerde ve kırsalda yapmak istediği şeyler umduğu gibi olmayınca şehir merkezlerine yöneldi.

Yapmış olduğu bu eylemlerde ülkemizin huzur, güven, refah ve barışını bozmaya yönelik güvenlik güçlerinin yanı sıra öğrenci, eğitimci, sağlıkçıların da bulunduğu sivil vatandaşları da bombalı ve silahlı saldırılarında hedef aldı.

21 Ekim 1993'te PKK'lı teröristler Siirt'in Baykan ilçesine bağlı Derince köyünde bulunan bir okulun bahçesinde 13'ü çocuk 22 kişiyi kurşuna dizdi. Henüz 3 yaşında olan Serkan'ın kefene sarılı resmini gazeteciler, terörün acımasız yüzünü görmek için tüm kamuoyuna gösterdiler. Bu katliamdan sonra Terör örgütü elebaşı olan Abdullah Öcalan "bebek katili" olarak adlandırıldı.

3 Ocak 2008'de Diyarbakır'ın merkez Yenişehir ilçesindeki askeri servis aracına yönelik bir dershanenin önünde düzenlenen bombalı saldırıda bulunan PKK'lı teröristlerce 7 kişi yaşamını yitirdi. Bunların 6'sı dershane öğrencisiydi. 7 evi acılara boğan bu saldırıda 73 kişi yaralandı. Geleceklerini belirleyecek üniversite sınavına girmek için gittikleri dershane de hayatlarından koparılan bu gençlerin isimleri şöyle: Eren Şahin Eronat, Salih Ekinci, Melek İpek, Rıdvan Süer, Ferhat Mutlu ve Engin Taşkın ile veli Cengiz Kaya.

Bir diğer can yakan saldırı ise 8 Kasım 2009'da İstanbul'un Bağcılar ilçesinde belediye otobüsüne molotofkokteyli atan terör örgütü otobüste çıkan yangından etkilenen 17 yaşındaki lise son sınıf öğrencisi Serap Eser'in yaşamına son vermesine neden oldu.

2 yaşındaki Nurullah Umut Çiftçi ve 11 aylık Zeynep Kurt'un da bulunduğu 9 kişinin yaşamını yitirdiği, 4 kişinin yaralandığı 16 Eylül 2010'da Hakkari'nin Durankaya beldesi ile Geçitli köyü arasındaki yola teröristlerin döşediği mayın sebebiyle sivilleri taşıyan minibüs geçişi sırasında infilak etti.

20 Eylül 2011'de otomobilleriyle gezen Zeynep Evin ve arkadaşlarının bulundukları araca teröristler ateş açtı. Araçta bulunanlardan 4'ü yaşamını kaybetti, 2'si yaralandı.

Hac yolculuğuna hazırlanan anne ve babasını ziyaretten dönen Talat Doru ve ailesinin bulunduğu araca ateş eden terör örgütü mensupları Batman'da 26 Eylül 2011'de bir aracı gasbedip polisin "Dur" ihtarına uymamış olan 3 terörist, polise ateş açtıktan sonra rastgele ateş açarak kaçmaya çalışırken Talat Doru'nun eşi 4 çocuk annesi ve 8 aylık hamile Mizgin Doru ile kızı Sultan Doru yaşamını yitirdi. Baba Doru ile bir kızı da olayda ağır yaralandı.

Anne Belgin ile oğlu Veysel ve bir vatandaşın hayatını kaybettiği 21 kişinin yaralandığı olay Bingöl'de 29 Ekim 2011'de Cumhuriyet Bayramı'nda Hatice Belgin' in canlı bombayı fark edip üzerine atamasıyla çok fazla can kaybı olmadan sonuçlandı.

Terörün yapmış olduğu bu acımasızca eylemler sonucu hayatlarını kaybeden tüm kardeşlerimize www.acikve.net olarak Allah’tan rahmet diliyoruz.


Bir cevap yazın