PET ANNESİ OLMANIN 10 HARİKA SEBEBİ

 

Petlerin bir aile üyesi olduğunu hepimiz biliyoruz. Bir pet annesi olmak büyük bir sorumluluktur ama aynı zamanda birçok  mutlu an içerir. Herpes özeldir . Kedi, köpek, balık, sürüngen, kuş at yada hangi hayvan olursa olsun sahipleri için özeldir. Hepimizin pedleri ile özel anılarımız var ve eminiz ki, hayatınız ki bir çok mutlu anınızı onlara borçlusunuz. Anneler Günü yaklaşırken bir pet annesi olmanı harika yönlerini araştırdık aldığımız cevaplar şu şekilde;

HİÇBİR ZAMAN YANLIZ KALMAYACAK;

İyi günde kötü günde, pediniz her zaman yanınızda olacaktır. Bir pet annesi olarak yalnız hissedeceğiniz hiçbir anınız olmayacak.

SİZE HER ZAMAN DESTEK OLURLAR;

Bir anne olarak sözünüzde her zaman dinleyecekler. Ayrıca onlara yemek veren, seven, evin saklı köşelerinde uyumlarını izin veren ve ne olursa olsun onlara her zaman affeden kişi sizsiniz. Doğal olarak tabi ki her zaman sizin tarafınızı tutacaklar.

YANINIZDA SÜREKLİ BİR HEMŞİRE OLACAKLAR;

Hasta olduğunuz zaman, yanında duran, varlığını ve sıcaklığını hisseden bir can'ın olması daha hızlı iyileşmemizi sağlar. Size sıcak tavuk çorbası yapmasa da en azından iyileşeceğiniz zamana kadar yanında yatan, kucakları bileceğiniz birisi olur.

ÜÇÜNCÜ GÖZÜNÜZ OLACAK;

Bir tanıdığım vardı, kedisi abartılı derece dedikoducuydu. Mesela tanıdıgım bir gün evde yokken halası bir şey ararken çekmeceleri karıştırmış. Sahibi eve gelince kedi önce halanın yanına gidip sesli sesli bağırmaya başladı, ardın dan ise çekmeceleri yanına gidip miyavladı. Yani ne yaparsanız yapın her zaman size gözetecek birisi olacak. Özellikle yediğiniz her yemek, mutfakta kaçamak yaptığınız her kurabiye hesap altında tutulacak. Tabi biraz rüşvet verince bulundan kimsenin haberi olmayabilir...

HİÇBİR YEMEK ZİYAN OLMAZ;

Ekmek kırıntıları ,pizza kenarları, yere düşmüş atıştırmalıklar konusunda artık hiç endişe etmeyin; pediniz bu konularda da size her zaman yardımcı olacaktır. Tabi dikkat etmekte de fayda var. Özellikle saf Irklar bazı gıdalara karşı aşırı hassasiyet gösterebilirler. Pedini sağlıgı her zaman da önemlidir. Emin olmadığınız bir konu olursa veteriner hekiminize danışabilirsiniz.

HER ZAMAN EGZERSİZE HAZIR OLAN BİR PARTNERE SAHİPSİNİZ;

Yanınızda kurulmuş bir enerji bombası yatıyor; oyun oynama, parkta koşmak ya da evde hareketli dakikalar geçirmek isterseniz, bunu asla hayır diyemeten  birisi her zaman bulabilirsiniz. Havalar ısındıkça dışarı çıkıp biraz spor yapmak için daha da iyi  bir motivasyon bulamazsınız.

MOTİVASYON DORUKTA;

Petler bitmek bilmeyen eğlence kaynaklarıdır. Üzgün olduğunuzu hemen hisseden patili çocuklarımızın bizi mutlu etmek için yapmadıkları kalmaz. Sayelerinde her zaman enerji dolu mutlu motivasyon dolu oluruz.

FARKLI BİR BAKIŞ AÇISI;

Bir pete sahip  olmak hayatında hiç tecrübe edemeyeceğimiz şeyleri yaşamımızı sağlar. Petlerin gözlerinde. dünyayı görmek, onlardan sadakat, merhamet ve küçük şeylerden mutlu olabileceğinizi öğrenmek bir ayrıcalıktır. Onlara teşekkür etmek için vakit ayırmayı unutmayın.

MİNNETTAR OLMAK;

Bu his; sevgi, aşk, mutluluk ve bir pet annesi olmakla gelen bütün duyguları içinde barındırır. Kendimizle birlikte yaşadığımız ve yaşayacağımız onca hatıra, bizden kimsenin alamayacağı, birer özel mücevherdir. Bu mucizeyi anlatmak için sayfalarımız yetmez.

ŞARTSIZ SEVGİ;

Kimse sizi hepinizden daha fazla sevemez. Sizinle birlikte geçirebilecekleri özel anlar için yaşarlar. Rvden çıktınız andan itibaren sizin yolunuzu gözleyen ve sizi çok özel birisin olduğunu unutmayın.  Bunu düşünmek bile insanın kalbini ısıtır.

DOĞADA BAMBAŞKA BİR YÜRÜYÜŞ. İKİNİZ İÇİN DE GÜZEL BİR HEDİYE OLABİLİR.

 

 

 

Www.instagram.com/acikvnet

Www.twitter.com/acikve_net

Bir cevap yazın