PASZKOWSKİ’DEN YENİ TANKOA YATI

 

Bin yıllık denizcilik ve gemi inşa geleneğine sahip olan İtalya’nın Cenova şehrindeki Sestri Ponente’ de bulunan Tankoa Yachts ‘ın S533 Saetta’ adlı yeni inşa edilmekte olan 53 metrelik süperyatı görürüz. Francesco Paszkowski tarafından tasarlanan bu hızlı süper yat, üç adet MTU motoru ve Kamewa su Jetli itiş gücü sayesinde 28 knot en yüksek hızla rahat bir seyir imkanı sunabiliyor. Seetta 17 mil sürat ile 1200 deniz mili seyir yapabilmekte olup bu sportif performansına ek olarak parlak bir iç mekan sunmak için geniş cam genişliği içeren agresif ve aerodinamik dış yüzeyi ile eşleşmektedir.

 

Francesco Paszkowski, bu tasarımı için “Tankoa S533, hızı, sağlamlığı, çizgilerin ve forumların dinamik hafifliği ile birleştiriyor” demiş ve şu cümleyi eklemiş ;” Camın yoğun kullanımını denizle bütünlük için benimseniyor ve dış stil, bu hissi sonsuz bir ufukta yükseltiyor”. Henüz hiçbir iç ayrıntı açıklanmamasının yanında toplam yolcu kapasitesi ve mürettebat kapasitesi diye belirtilmemiş fakat teknenin 9.2 metrelik genişliği bize yatta en az 5 veya 6 kabin için yeterli alan olacağını gösteriyor.

 

Açık alanlardaki kullanım alanları oldukça ferah olup, geniş kıç güvertesinde C şeklinde oturma alanı olan bu yatta ve oldukça büyük bir güneşlenme alanı da bulunacak. Gövde ve üst binası komple alüminyumdan inşa edilen bu süper yatın fiybridge’deki kaptan köşkünün hemen arkasında 12 kişilik büyük bir yemek masası bulunacak, onun arkasında oturma alanları ile güneşlenme alanı yerleştirilmiş. Balta başa benzer çenesi olan bu süper yatın seyir hızı 24 knot, toplam yakıt kapasitesi ise 40.000 litre. Uzun seyirler de 1200 deniz milini 17 knot’ta gidebilecek ve toplam yakıt kapasitesi 40.000 litre olacak.

 

 

Www.instagram.com/acikvnet

Www.twitter.com/acikve_net

 


Bir cevap yazın