Papatya Çayı İle Zayıflamak Daha Kolay

 

 

 

Sarı papatya otsu bir bitkidir, çiçeği beyazdır, küçük diski sarıdır ve papatyanın krizantemi çok güçlüdür. Papatya, İran kaynaklı bir kelimedir ve Arapça’ya dönüştürülmüştür babong kelimesinin kökeni Paponk’dur ve birçok tıbbi ve terapötik kullanımda eski zamanlardan beri Papatya kullanılır. Bu yazıda Papatya’nın en önemli faydalarını örneklerle göstereceğim.

PAPATYANIN  FAYDALARI

Papatya yorgun bir vücut için genel bir yatıştırıcıdır. Bazı hafif yaraları tedavi etmeye yardımcı olur, ayrıca yaraları temizler. Cildi aydınlatmak ve beyazlatmak için çalışır ,cilt tahrişi durumunda özellikle hassas ciltlerde çok yararlıdır. Hafif güneş yanığı durumlarında yararlıdır ve yanığın şiddetini azaltır. Papatya, yaşlanma ve yaşlanma belirtilerinde en büyük etkiye sahip miktarlarda antioksidan içerir. Papatya kompresleri göz çevresindeki koyu halkaları rahatlatmaya yardımcı olur ve gözün şişmesini azaltır. Papatyı biraz toz süt ile karıştırılıp yüzü ovuşturduğumuz da cildimiz ölü deriden kurtulur . Kepek problemi için kullanılıyorsa, papatya ilaç ve saç kremi olarak kullanılır. Baş ağrısı ve baş ağrılarının tedavisinde kullanılır. Böbreklerde oluşabilecek taş parçalanması için kullanılır.

 

Astım, öksürük ve göğüs enfeksiyonlarında çok faydalıdır. Ağrıyan bölgenin üzerine papatya çayı kompresleri yerleştirirsek eklem ağrısı, sırt ağrısı ve romatizmayı hafifletir. Aynı zamanda sindirimi kolaylaştırır .Rahatlamanıza ve hızlı bir şekilde uyumanıza yardımcı olur. Menstrüel ağrıyı hafifletmek için kullanılır. Boğaz ağrısı ve diş eti iltihabında gargara ile kullanılır. Safra kesesi ağrısı için günlük küçük dozlar halinde alındığında iyi gelir.Her iki saatte bir, tercihen yemekten önce cam bir bardak da içilen papatya mide ülserlerinin iyileşmesinde yardımcı olur. Bağırsaklar için bir müshil kadar etki yapar.
Beyaz vajinal sekresyonlar, kadınlarda lokal tedavi de etkilidilir. Yumurtalıkların ve alt karın kaslarının sinirleri güçlendirir. Kanı sulandırmaya yardımcı olduğu için kan pıhtılaşmasını önlemeye yardımcı olur. Dizanteri hastalığı tedavisinde yardımcı olur. Hemoroid ağrısını günde iki kez uygulandığın da ağrıyı hafifletir. Papatya güçlü bir gaz çıkarıcıdır böylelikle vücudu rahatlatır.

Papatyanın Zayıflatmak İçin Faydası

Papatya ile kilo vermek ve özelliklerinden yararlanmak için birçok tarif var ve bu tariflerin en önemlilerini sizler için derledik:

Papatya Çayı İçin Malzemeler:

Büyük bir kaşık papatya çiçeği ,kaynamış su ile dolu bardak.

Hazırlanışı ve Kullanımı:

Bir tencere veya kapaklı kabın içine Papatya çiçeklerini koyup üzerine kaynar su ile dolu bardağı yerleştirin. Tencerenin kapağını örtün ve soğumaya bırakın. Kesilmiş marine edilmiş papatyalar iyice yumuşadığın da akşam yemeğinden bir saat önce için.

Papatya ve Limon İçin Malzemeler:

Bir kaşık papatya. İki dilim ekşi limon. Bir su bardağı sıçak su.

Hazırlanışı ve Kullanımı:

Papatya ve limonu bir kaba koyun ve üzerine kaynar su dökün. Tencereyi örtün ve soğumaya bırakın. Bu içecek, yemeklerden önce günde üç kez alınır. En az biray süreyle kullanıldığı taktirde farkı göreceksiniz.

 

Papatya ve Biberiye İçin Malzemeler:

Bir kaşık papatya çiçeği ,bir kaşık biberiye,bir litre su.

Hazırlanışı ve Kullanımı:

Bahsedilen malzemeleri birlikte karıştırın. Kaynayan suyu belirtilen malzemelerin üzerine dökün. Üzerini örtün ve 10 dakika bekleyin. Tercihen yemeklerden önce içelim.

Papatya ve Nane İçin Malzemeler:

Bir kaşık papatya çiçeği,bir bağ taze nane yaprağı,bir bardak sıcak su.

Hazırlanışı ve Kullanımı:

Malzemelerin üzerine sıcak suyu dökün, tencereyi kapatın ve soğuyana kadar bekleyin. Yemeklerden önce en az bir ay içelim.

Umarımki tariflerimizi deneyip fazla külolarınızdan kurtulup derin bir nefes alabilirsiniz.

Www.facebook.com/acikvenetinternet

Www.instagram.com/acikvnet

Www.twitter.com/acikve_net

 


Bir cevap yazın