Oyun: PUBG Çılgınlığı

Pubg çılgınlığı dünyayı esir almış durumda. 7'den 70'e herkes oyunun bağımlısı olmuş halde.

PUBG, BR türünü oyun dünyasına başarıyla uyarlayan mod yapımcısı PlayerUnknown'un (Brendan Greene) en özgür ve en geniş imkanlara sahip bir şekilde tasarladığı ve piyasaya çıkardığı son oyunudur. Bu oyunda 100 oyuncu bir uçakla mevcut haritalar üzerinden geçiyor ve istedikleri yere paraşütle atlıyorlar. Paraşütle yere indikten daha sonra yapılması gereken ise her yeri araştırmak, en iyi silahları ve ekipmanları bulmak, maç boyunca hayatta kalmak ve gerekiyorsa diğer oyuncuları öldürmek... Maçın sonunda hayatta kalan kişi ya da takım maçı kazanmış sayılıyor.

CS:GO'yu Geride Bıraktı


Erken Erişim ile oyuncularla buluşmasına rağmen 6 milyondan fazla sattı. Anlık oyuncu sayısı ile Steam'de rekor kırdı. PUBG, bu rakamlar ile Valve'in ve video oyunları sektörünün efsanelerinden CS: GO'ya bile kafa tutuyor.

Evet, iki oyun arasında karşılaştırma yapma hiç de sağlıklı değil, ancak "FPS" dalında zirveyi uzun süredir elinde tutan CS: GO'nun geçildiğini görmek bile hayret verici.

50 Milyon Satış Rakamı

Açıklanan verilere baktığımızda; şimdiye kadar toplamda 50 Milyon adetlik satış rakamına
ulaşıldığını görülüyor. 50 Milyon rakamı, gerçekten azımsanamayacak bir değer...

87 Milyon Aktif Kullanıcı

Bu rakamların üzerine mobil platformlar için sunulan PUBG Mobile oyununun rakamları da eklendiğinde, toplamda 400 Milyon oyuncu sayısını geçiyor. Yani ortaya, PC,  Xbox One ve mobil platformların toplamında; 400 Milyon kayıtlı kişinin oynadığı bir oyun olduğu sonucu çıkıyor. Açıklanan bir başka veriye göre ise; bu rakamın, 400 Milyon kişinin, 87 Milyondan
fazlalık bir kesiminin, aktif olarak PUBG oyununu oynamayı sürdürdüğünü görebiliyoruz. Pubg çılgınlığı böyle devam ederse oyun sektörüne yeni rekorlar kazandırmaya devam edeceğe benziyor.


www.acikve.net
www.instagram.com/acikvnet
www.twitter.com/acikve_net
www.facebokk.com/acikvenetinternet


Bir cevap yazın