OKUL HAYATINIZI KOLAYLAŞTIRACAK 5 UYGULAMA

AKILLI TELEFON UYGULAMALARI YANI APLIKASYONLAR ARTIK HAYATLARIMIZIN VAZGECILMEZ BIR PARÇASI.
OKUL HAYATINIZI FAYDALANABİLECEGİNIZ KİMİ UYGULAMA ÖRNEKLERİNİ SİZIN İÇİN ARAŞTIRDIK.
İNDİRİN, FAYDALANIN !

CAMSCANNER
Ücretsiz /Google Play ve Apple Store
> Bir kağıdı veya kitaptaki, defterimizdeki bir paragrafı bilgisayar ortamında kullanabilmek, resim formatından dosya formatına çevirmek istiyoruz.
İşte "Camscanner" uygulamasi elinizdeki bir resmî PDF formatına çevirmek için en kullanışlı uygulamalardan birisi. Mesela ihtiyacınız olan bir notun fotoğrafını çektiniz. Kesmek istediğiniz yerlerini kırpıp sadece bir kısmını alabilir , köşelerini ayarlayabilir, kağıdınızın parlak mı yoksa yoksa az ışıklı mı olmasına karar verebilir karar verebilir hatta kağıdının rengini Hatta kağıdının rengini bile belirleyebilirsiniz . Ardından kaydetmek istediğinizde ise PDF dosyasının hazır ! Fotokopi merkezlerinde kitapların ve ders notlarının fotokopilerini çekmek için enerji harcamaktan sıkıldıysanız bu uygulama tam size göre.

DUOLINGO
Ücretsiz/google play ve apple store
> "Duolingo " Kayseri'nin yeni bir dil öğrenmek isteyenler için dertlerini anlayabilecek kadar yeterli seviyede lisan öğreten bir uygulama. Uygulamaya girince öğrenmek istediğiniz dili seçiyorsunuz. Dilerseniz Mini 1 seviye tespit testi çözüp seviyenizi öğrenip o seviyeden başlıyorsunuz ardından program size eğlenceli dersleri yönlendiriyor dersler görsel ve işitsel yöntemlerle hazırlandığı için öğrenilenleri unutmak zorlaşıyor. Böylece telefon elinizde iken bir bakıyorsunuz ki almanca konuşmaya başlamışsınız. Şimdilik Türkçe konuşanlar için sadece İngilizce ve Almanca dillerini öğrenmek mümkün . Fakat benim İngilizcem iyi de derseniz ana sayfada ıngilizce konuşanlar için tercihini seçip diğer dil seçeneklerine de bakabilirsiniz. Ne demişler soru işareti Bir lisan bir insan iki lisan iki insan.

EVERNOTE
Ücretsiz/ Google Play ve Apple Store
> Not almanızı sağlayan ve nota hem websitesinden hem de telefon ve tabletten erişmenize olanak veren ücretsiz bir uygulama. Uygulamada yazarak ve klavye kullanarak not alabilmek mümkün. İsterseniz küçük çizimler ekleyebiliyorsunuz . Uygulama notunuza resim ekleyebilmenizi ve sesli notlar kaydedebilmenizi sağlıyor. Yeni not defterleri açarak ders notlarınızı düzenleyebileceğiniz uygulamaya dilerseniz parola ekleyebiliyorsunuz. "Notability" kadar kullanışlı bir arayüzü yok fakat ücretsiz oluşu ve hem notları websitesinden erişebilmesine hem de Android ve IOS sistemli cihazlar da kullanılabilmesi büyük artı. Fakat uygulamayı ikiden fazla aygıtta kullanmak istersek premium üyelik gerekiyor, hatırlatalım!

ITUNES U
Ücretsiz/ Apple Store
> "iTunes u " üniversitelelerin ve liselerin derslerini yayınladıkları bir eğitim kaynağı. Ülkemizde yeni yeni kullanılmaya başlanan uygulama çoğunlukla yabancı kaynaklara sahip. Uygulama ile derslere katılabilir, sesli ve videolu notlarla tercih ettiğiniz dersleri interaktif bir şekilde öğrenebiliyorsunuz
Uygulamaya girdiğinizde sistemde var olan üniversiteleri görebiliyor ve onların derslerine abone olabiliyorsunuz. Mesela Harvard Üniversitesi'nin istatistik ve hukuk gibi bölümlerinin ders notlarına erişebilir , videolu ve sesli ders notlarını dinleyip izleyebilir , dilerseniz telefon veya tabletinize indirebilirsiniz .Hatta derse abone olabilir ,yeni bir not yüklendiğinde haberdar olabilirsiniz. Kendinizi geliştirmek ve yeni şeyler öğrenmek için "iTunes U" yu inceleyin deriz !

TED
Ücretsiz/ Apple Store
> TED konuşmaları ülkemizde de gerçekleşmeye başlamışken bu uygulamayı hatırlatmadan olmazdı. "Paylaşmaya değer fikirler " düşüncesi ile ortaya çıkan TED konuşmaları dünyada alanında usta pek çok insanın bir konu hakkında konuştuğu videolardan oluşuyor. Uygulama ile bu konuşmaları size sunuyor. Ufkunuzu açacak bu uygulama ile dilediğiniz konu hakkındaki konuşmayı bulup dinleyebilirsiniz. Internetiniz olmadığında izleyebilmeniz için telefon veya tabletinize videoyu indirebilir , metroda okula giderken izleyebilirsiniz. 'Keşfet ' özelliği ile TED'in derlediği listelere göre atabilir , aynı konu hakkında konuşan birkaç konuşmacının fikirlerini dinleyebilirsiniz . Amerika'da 2 yılda bir yapılan konferanslardan ayrı olarak TED'in yerel düzenlediği "TEDxİstanbul" konuşmaların ise" TED Türkçe" isimli uygulama da bulabilirsiniz . Konuşmalara YouTube'dan ve TED'in kendi websitesinden de erişmek mümkün . Okul hayatı bir süre sonra biter fakat öğrenme hayat boyu devam eder. Bu uygulama sizi büyük bir keşfe çıkaracak.

 

Www.instagram.com/acikvnet

Www.twitter.com/acikve_net

 


Bir cevap yazın