Öğrencilerin telefonunda olması gereken uygulamalar

Yeni tip koronavirüsü (kovid19) pandemisi nedeniyle dünyanın dört bir yanından insanlar evlerine kapanarak kendilerini korumaya aldılar.

Bu nedenle pek çok devlet kurumları da faaliyetlerini ya durdurdu ya da online olarak gerçekleştirmeye devam etti.

Online olarak faaliyetini sürdüren hayatımızın olmazsa olmaz kurumlardan biri de okullarCovid19 nedeniyle okulların açılması uzayabilir. Bu sezon da öğrenciler eğitimlerine online olarak evden devam edebilirler.

Biz de hem bu süreçte ve fiili okul hayatında öğrenciler için ihtiyaçları olacak mobil uygulamaları derledik...

Google Transtle

Eğitiminiz için sık sık yabancı kaynaklardan araştırma yapmak zorundaysanız iyi bir çeviriciye ihtiyacınız var. Bunun için sizlere tercüme servisi olan Google Translate uygulamasını tavsiye ederiz. Google Transtle, karşınızdaki kişinin konuşmasını canlı olarak istediğiniz dile tercüme edebilecek kadar gelişmiş bir uygulama.

Bununla birlikte en can alıcı noktası ise fotoğraflardaki metinleri taraması. Böylece not aldığınız kağıdın ya da yabancı kaynak kitapların üzerindeki metinleri kolaylıkla çevirebiliyor. Google Transtle yabancı dil derslerinizde oldukça yardımcı olacak. Her öğrencinin telefonunda bulunması gereken uygulamalar listemizde bu nedenle ilk sırada.

Mathway

Matematik genellikle tüm öğrencilerin korkulu rüyası. Ancak artık matematik sizi korkutmayacak, desek? Çok mu iddialı bir cümle olur. Fakat bu uygulama karmaşık  matematik formüllerinden oluşan bir problemin üstesinden geliyor.

Eğer üstesinden gelemediğiniz sorunun fotoğrafını çekip uygulamaya gönderirseniz Mathway size bir çözüm yolu sunuyor. Üstelik cevap da veriyor. Bu sayede soruyu çözerken yaptığınız hataları görebilir kendinizi geliştirebilirsiniz.

Uygulama kadar iddialı değilmişiz değil mi 😊

WolframAlpha

Bu acayip bir arama motoru. Zihni sinir bir proje. Üzerinde büyük bir emek var. O yüzden bu listemizde kendisine yer verdik.

İnsanoğlunun bilimsel mirasını dijital dünyaya taşıyor. Ona bilimsel konular hakkında sorduğunuz soruları cevaplayan, detaylı açıklamalar sunan bir uygulama.

Her öğrencinin hayatını kolaylaştıracak. Bu nedenle ona WolframAlpha Bey diyeceksiniz 😊

Google G Suite

Ofis uygulamalarına ücretsiz olarak ulaşabilmek ister misiniz? Bu uygulama tam size göre. Microsoft'un Office uygulamalarını Google'ın ekosistemindeki bulut üzerinden açıp çalıştırabiliyorsunuz.

Word, Excel ve Powerpoint için alternatif bir uygulama G Suite. Böylece hem öğrencilikte hem de profesyonel yaşamda işinize çok kolaylaşacak.

Evernote

Evernote isminden de anlaşılacağı üzere bir not alma uygulaması. Telefonun yüklü gelen uygulamalarından daha kapsamlı bir yapısı var. Profesyonel hayatta da çok sık tercih edilen Evernote, öğrencilerin de çok işine yarayacak. Öğrencilik hayatında kullanışlı bir not alma uygulaması arıyorsanız mutlaka denemelisiniz.

Not alabilirsiniz, fotoğraf çekebilirsiniz, resim yapabilirsiniz, ses ve video kayıtları alabilirsiniz. Alarmlar kurabilirsiniz. Tüm bunlara uygulamanın bulut servisi üzerinde saklayıp istediğiniz cihazdan istediğiniz an ulaşabilirsiniz.

Kullandıkça siz de Evernote fanatikleri arasına katılabilirsiniz. Aman dikkat 😊

Brainscape Flashcards

Brainscape, bir dersi öğrenme aşamasını kolaylaştıran bu mobil uygulama. Öğrenmek istediğiniz konu hakkında metinli görselli küçük kartlar oluşturmanızı sağlıyor. Ardından sık tekrarla konunun üzerinden geçip öğrenmenizi kolaylaştırıyor.

Free Graphing Calculator 2

Telefonunuzda yüklü gelen standart hesap makinesine güvenmeyin. Özellikle üniversite hayatınızda çok katmanlı çarpım işlemleri ile karşılaşacaksınız. Üniversitede matematik ve fen bilimleri üzerine bölüm okuyacak olan her öğrencinin telefonunda mutlaka bulunması gereken uygulama. Bu bilimsel çok katmanlı hesap makinesi hayatınızın bir parçası olacak. Şimdiden bu hesap makinesini kullanmaya alışmalısınız.

Bir cevap yazın