ÖĞLE YEMEĞİ ALIŞKANLIĞINIZI GÖZDEN GEÇİRMENİZ İÇİN 3 NEDEN

 ARA VERİN, CANLANIN, VERİMİNİZİ ARTIRIN! 

Her 10 kişiden 4'ünün, gün içerisinde çok meşgul oldukları için öğle yemeğini es geçtiğini biliyor muydunuz? Öğle aralarını çalışarak geçirmenin daha verimli olduğunu düşünüyorsanız, arada bir beyninizin de aç kaldığını veya glikoza ihtiyaç duyduğunu hatırlayın. Öğle yemeğini es geçmek, çalışma performansınızı düşürür. Düşük glisemik indeksli bir ekmekle hazırlanan basit bir sandviç ya da nohut ve kuskuslu hızlı bir salata, sizi akşamüstüne kadar idare etmeye yetecektir.

 

 

 

ÇALIŞMA MASANIZDAN UZAKLAŞIN!

Her 4 kişiden 3'ü öğle yemeklerini çalışma masasında yediklerini söylüyor. Yemeğinizi yerken bir yandan e mail'lerinizi kontrol etmek, yediğiniz miktara dikkat edememenize ve dahası, yediklerinizden tam olarak tat alamamanıza sebep olur. Çalışma masanızdan uzaklaşın.

 

 

Vücudunuzu biraz esnetin. En iyi seçenek dışarı çıkmaktır. ABD'de yapılan bir araştırmada, 8 dakikalık kısa bir yürüyüşün bile verimliliği artırdığını gösteriyor. Hem böylece, çalışma masanızdaki ekmek kırıntılarından da kurtulmuş olacaksınız. 😊😊

 

 

TATLI BİR DOKUNUŞLA TAMAMLAYIN

Yemeğinizi tatlı bir şeyle sonlandırmak, yemek faslının tamamlandığına dair beyninize sinyal göndererek akşamüstüne doğru ellerinizin istemsizce bisküvilere doğru uzanmasını engelleyecektir. Tabii bu tatlı sonu, şekerli bir içecek ya da ağır bir dilim pasta ile yapmaktansa, biraz meyve yiyebilir ya da ağzınıza birkaç parça bitter çikolata atabilirsiniz. Hem tatlı isteğinizi köreltecek, hem de daha az kalori almanızı sağlayacaktır.

 

 

www.instagram.com/acikvnet

www.twitter.com/acikve_net

 

Bir cevap yazın