NEDEN KUŞKONMAZ YEMELİSİNİZ?

 

DETOKS ETKİSİ YARATIR.

İçinde glutatyon barındıran bir kaç doğal gıdadan biridir. Bir tür antioksidan olan glutatyon, hücrelerin DNA'sını korur, kirletici özelliği olan maddeleri detoksla atar, kansorejenleri yok eder ve enflemasyonu bastırır.

KALBİ KORUR.
Yapısında bulunan folat, kaslara oksijen taşınmasında en önemli rolü oynayan kırmızı kan üretimi hücresini arttırır. Folat ayrıca kalp hastalıklarını engellemesi yanı sıra DNA üretimi için gerekli ham maddeleri sağlar.

HATLARI BELİRGİNLEŞTİRİR.
Asparagin zenginidir. Yapısında bulunan bu amino asit, vücudun ödem toplamasını engeller. Vücut hatlarınızın daha iyi görünmesini sağlarken yüksek tansiyon riskini azaltır.

KEMİKLERİ GÜÇLENDİRİR.
Bağ dokularının üretiminde son derece önemli rolü olan bakır açısından zengindir. Bakır cildinizi ve kaslarınızı sıkılaştırırken, kemiklerinizi de güçlendirir.

K VİTAMİNİ İHTİYACINIZI KARŞILAR.
Tüm sebzeler gibi kalorisi düşüktür ve lif oranı yüksektir. 12 dal pişmiş kuşkonmaz, günlük K vitamini ihtiyacınızı karşılar.
K vitamini; kemik sağlığı, kan dolaşımı ve etkili kan pıhtılaşması için önemlidir.

EĞİK BÜKÜK OLANLARI DEĞİLdüz, sıkı dokulu ve uçları parlak yeşil kuşkonmazları seçin. Dalların uçlarını düz bir şekilde kopardıktan sonra bir kavanoza 2-3 cm bir su doldurun ve dallar kavanoza dik olacak şekilde yerleştirin. Üzerini streç film ile kapatın. Kuşkonmazları bu şekilde 2-3 güne kadar saklayabilirsiniz. Uçlarını tazeliğini korumak istiyorsanız, sadece pişirmeden hemen önce yıkayın.

 

Www.instagram.com/acikvnet

Www.twitter.com/acikve_net

Bir cevap yazın