Necip Fazıl Ödülleri Sahiplerini Buldu

Birçok eserin mimarı olan üstad Necip Fazıl'ın adına yapıtlarının öne çıkması ve hak ettiği değeri görebilmesi amaçlı yapılan Necip Fazıl Ödülleri Star Gazetesi tarafından altıncı kez düzenlendi. Necip fazıl ödülleri kimlere verildi? Hangi ödüller kimlere verildi? Şiir dalında ödülü kim aldı? Roman dalında ödül kime verildi? Hikaye ödülünü kim aldı? Jüri üyeleri kimler? 

Ödülleri almaya hak kazanacakları seçecek jüri üyeleri Fatih Andı, Turan Karataş, Ahmet Murat Özel, Necip Tosun ve Hicabi Kırlangıç idi. "Gündüz geceye muhtaç" temasıyla yapılması planlanan ödül programının tarihi henüz belli değil.

Yedi ayrı dalda sekiz kişiye verilen ödüller de şiir dalında İbrahim Tenekeci, hikaye roman dalında Cemal Şakar, fikir araştırma dalında Mehmet Akif Aydın ve Coşkun Yılmaz, ilk eser alanında ise Meryem Kılıç ve Emin Gürdamur ödüle layık görüldü. Ayrıca Necip Fazıl saygı ödülü M. Uğur Derman uluslararası Kültür Sanat ödülü ise Pakistan'ın Necip fazıl'ı olarak anılan ünlü şair Emced İslam'a verilecek.

Saygı ödülüne layık görülen "Ömrümün bereketi" adlı kitap serisi olan eser ise Uğur Derman'ın kubbealtı tarafından yayınlandı.

 


Bir cevap yazın