Muhteşem 5 Korku Filmi

Korku filmi sevenlerin mutlaka okumaları gereken bir yazıyı sizler için düzenledik. Son yıllarda korku filmlerinin izlenmediği gibi bir kanı oluşmuş olsada bunun çok doğru olmadığını filim şirketlerinin açıklamalarıyla öğrenmiş oluyoruz. 2019 yılında gösterime giren bazı filimler şöyle:

 

Climax

Gaspar Noé filmin yönetmeni olduğu hesaba katılırsa filmin karanlık noktalarının olduğunu, ekrana sinema tarihinin en kötü ölümünü taşıdığı için
anlayabiliriz. Filmin konusuna gelince
içeceklerine LSD katılan bir grup dansçının  verdiği büyük bir partide gelişen gerilimi anlatıyor.

The Hole In The Ground

Kırsal bir bölgeye taşınan genç bir anne ve oğlunun konu edildiği film Sundance Film Festivali'nde beğeni toplamış, anne ve gittikçe şeytanileşen oğlu arasında geçen olayları konu edinen yapım için İrlanda'ya teşekkür edebilirsiniz.

Us (Biz)

Adelaide ve Gabe isimli gayet sevgi dolu bir çifti konu alan filmde Kaliforniya'da sahil kenarındaki evlerine gittikten sonra küçükken travma geçirmiş Adelaide paranoyaklaşma meydana gelir. Jordan Peele'ın imzasıyla  gösterime sunulan filim en büyük korku filmlerinden olacağa benziyor.

Pet Sematary (Hayvan Mezarlığı)

Küçük oğlunu hayata döndürmek isteyen adamın onu eski bir mezarlığa gömmesini anlatan bir hikâyesi olan filmi Stephen King'in yapıtlarında olduğu gibi ne kadar korkunç olduğunu tahmin edebilirsiniz.

The Curse of La Llorona (Lanetli Gözyaşları)

Yönetmeni James Want olan yapıtta ilk defa Latin Amerika'nın en ünlü halk masalı hakkında bir filim yapıldı. Sosyal hizmetler görevlisi olan Anna'ya doğaüstü güçlerin verilmesi konu alınan bir filmdir.

 

 


Bir cevap yazın