MUCİZE MEYVE NAR

 

Capcanlı renkleriyle nar çekirdeklerinin her bir tanesi sağlığınız için adeta bir besin hazinesi. İşte nar hakkında bilmeniz gereken dört gerçek:

 

1 Yarım bardak nar tanesi, günlük C vitamini ihtiyacınızın yüzde 26'ini karşılıyor. Ayrıca nar, çoğu meyveyi geride bırakacak nitelikte bir antioksidan kaynağı.

 

2 Nar ayıklamanın biraz zahmetli olduğu bir gerçek fakat ortalığı batırmadan nar ayıklamanın çok kolay bir yöntemi var: Narı ikiye bölün ve taneleri yukarı bakacak şekilde su dolu bir kaseye yerleştirin. Taneleri elinizle yavaşça ovalayın. Taneler suyun dibine batacak ve beyaz kabuk kısmı suyun üzerine çıkacaktır.

 

3 Basit salataları nar ile sofranın yıldızı olacak nitelikte birer salataya dönüştürebilirsiniz. Yarım bardak nar tanesini salatanın üzerine serpiştirin. Salatanıza hem tatlı bir lezzet katacak, hem de lif miktarını 5.5 g artıracaktır.

 

4. Bu güzelliği serin, kuru ve güneş ışığı almayan bir yerde saklayın. Tanelerini buzdolabında saklayabilir, derin dondurucuda muhafaza ederek aylar sonra bile taptaze tüketebilirsiniz.

 

 

Www.instagram.com/acikvnet

Www.twitter.com/acikve_net

 


Bir cevap yazın