Moto Guzzi V85 TT Nisan Ayında Geliyor

Motosiklet dünyasının en köklü tarihe sahip markalarından biri olan Moto Guzzi, V85 TT modeliyle sektöre yeni bir soluk getirmeyi hedefliyor.

Yaklaşık 1 asıra uzanan İtalyan geleneğinin son temsilcisi V85 TT‘ye verilen “TT” ismi, İtalyanca “tutto terreno” anlamına geliyor. Türkçe’de ise, “tüm yol şartları” anlamlarını karşılamakta… İsminden de anlaşılacağı üzere tüm zorlu koşullara uygun olarak geliştirilen bu motosiklet tasarım açısından da dikkat çekiyor.  Paris-Dakar Rallisi‘nin 80’lerdeki efsanevi günlerini yansıtan Moto Guzzi V85 TT, klasikleşmiş Enduro tasarım özelliklerinin hepsini bir arada sunuyor.

Moto Guzzi V85 TT, hıza dayanıklı yüksek rüzgâr koruması ve konforlu sürüş pozisyonuyla dikkatleri üzerine topluyor. 208 kg’lik ağırlığı ve 830 mm sele yüksekliğiyle rahat bir sürüş imkanı sağlıyor. Ayrıca Moto Guzzi V85 TT‘te, 90 derece açılı, çift silindirli, 853 cc hacminde V motor kullanılıyor. 100 HP/ litre gibi çok iyi bir verime sahip olan motor, 80 HP güç ve 5000 d/dak’da 80 Nm tork üretiyor. V85 TI, 21 litrelik yakıt deposuyla 400 km’ye varan menzil sunabiliyor.Bir cevap yazın