Modern İletişim Araçları

Modern iletişim araçları Dünyada, birçok alanda yaygınlaşmaya başladı. Özellikle görsel-işitsel iletişim alanlarında kolay ve sofistike hale geldi. İletişim araçları artık bireyle sınırlı değil, tüm aileyi kapsar hale geldi, küçük ve büyük, yakın ve uzak coğrafi mesafeler dünyayı küçük bir alanda sınırladı.

Orbiter insanlar arasındaki ilişkilerin, son yıllarda çok geliştiği sonucuna varmıştır; geleneksel yöntemden farklı iletişim kurmak için yeni yollar ortaya çıkmıştır."Almchaffhh sadece modern olarak kabul gören şeyin geçmiştekinin aksine çok kolay iletişim sağlanmasına yararlı olmuştur. "diyor.Modern İletişim Araçlarının Önemi

Modern iletişim araçlarının önemi günlük yaşamın çok önemli bir parçasıdır, ancak iletişim araçlarının en büyük etkisi, bilgi ve enformasyon alanında modern araçlar vasıtasıyla daha yaygın ve etkili olmuştur: Modern iletişim araçları sayesinde bilgi aktarımı daha kolay ve pürüzsüz hale geldi. Enformasyonu iletebilmeyi kolaylaştıran bir çok önemli yazılım olduğundan, en sonunda birkaç saniye veya dakika içinde belirli bilgileri dünyanın diğer tarafına iletebilir. Örneğin, 2004 yılında kurulan Facebook, dünyanın en ünlü buluşma sitesi olan büyük bir sosyal paylaşım sitesi olarak bilinir.

Bu sebeplerden dolayı ve İnternetin yaygınlaşmasından dolayı dersler almak ve bu amaca yönelik bilim için yüksek ücretleri ödemek zorunda kalmadan herhangi bir beceriyi öğrenmek mümkündür.

Günlük ya da neredeyse her gün üniversiteye gitmeden kolejlere ve üniversite enstitülerine katılmak mümkündür. Sadece bir düğmeye basarak dünya haberlerini anında öğrenmek mümkündür. Bilgiyi teyit etmek ve geri bildirim almak, yani öğrencisine sürekli olarak öğrenim planının ilerleyişi ve performansı hakkında bilgi vermek suretiyle öğrenmenin sonucunu bildiren tartışma imkanı sağlıyor bu da hizmetin kalitesini kolay ve rahat bir şekilde geliştirir. Bu çağdaki iletişim araçları arasında pek çok farklı form bulunur; sürekli temasta olan kişilerin kesintiye uğramamasına neden olan bu araçlar şunları içerir:


Cep Telefonu

İlk Cep telefonu 1947 tarihin de Motorola olmuştur telekomünikasyon şirketi dünya üzerinde değişen bilimsel devrime katkıda bulunmuşturlar. Ve böylece cep telefonu günlük yaşamda büyük önem kazanmıştır.

Bilgisayar

Bilgisayar, insanların iletişim teknolojileri ve araçlarının geliştirilmesinde çok önemli bir rol oynadığından artık hayat daha kolay. İlk bilgisayar, 20. yüzyılın başlarından itibaren 1940'lı yıllarda ortaya çıktı, ancak büyüklüğü ve onunla uğraşmanın zorluğu gibi çeşitli olumsuz şeyler vardı. Ama artık bilgisayarlar çok esnek ve kolay hale geldi, şirketler küçük hacimler, hafif ağırlıklar ve yüksek kaliteli teknolojiler üretmekte rekabet ediyor ve yenilikler yapılıyor. Ofiste vazgeçilmezler den biri olan bilgisayar çok pratik bir hayat sunuyor. Eğitsel açıdan da bilgisayarların çok büyük rolü var.

Uygulamalar

Uygulamalar gittikçe yaygınlaşıyor, hem cep telefonu hem bilgisayarlarda. Çünkü yüksek motivasyonlu bir evrim içinde teknoloji ve artan iletişim yöntemleri ve programlama disiplinleri belirtiliyor. Modern iletişim araçlarının dezavantajları ve artıları iki ucu keskin bir silah gibi çok sayıda olumsuz şeyleri var bunlar şunlardır.

Dolandırıcılık

Araçlarla iletişim çoğaldıkça Sosyal medyada dolandırıcılık gelişmiştir. Teknolojiyi kullanarak zayıf insanlarını tuzaklarına düşürmek için bir platform oluşmuştur. İngiliz raporları internet dolandırıcılık oranlarını göstermektedir .

İnternetteki dolandırıcılık 2014 yılında% 12 artarak yasadışı satış yaparak dolandırıcılık yapan satış sitelerinin oranı artmıştır.

Sonuç olarak Modern iletişim birçok toplum için bir rönesans kaynağı olmuştur ve modern eğitimin en güçlü yöntemlerinden biri herkesin erişebilmesidir. Mobil cihazların çoğalması nedeniyle bu cihazlar geçmişe oranla daha kolay ve daha esnek hale gelmiş ve bu araçların birçok alanda kullanılabilmesi sağlanmıştır.

 

www.acikve.net
www.instagram.com/acikvnet
www.twitter.com/acikve_net
www.facebokk.com/acikvenetinternet

Bir cevap yazın