Mısır Yağının Cilt İçin Yararları Nelerdir?

 

Mısır

Mısır çok önemli bir tarım ürünüdür. Çin, Meksika ve Arjantin’de yetişir ve yemek pişirmede kullanılır.

Mısır yağı

Mısır bitkisinden elde edilen bir tür yağdır. Bu yağ kızartma için kullanılır. Ayrıca otomotiv yağlarına alternatif olarak da kullanılmaktadır. Mısır yağı, vücuttaki hücrelerin üretiminde önemli bir rol oynayan, bağışıklık sistemini güçlendiren ve mısır yağı vitaminler ve mineraller içerdiği için, aşağıdakiler de dahil olmak üzere çeşitli faydaları bulunan, B vitamini gibi büyük miktarda vitamin ve mineral içeren bir bitkisel yağdır:

Mısır yağının faydaları Nelerdir?

Vücutta oluşan taş ve kum. Bir B vitamini diüretiktir, çünkü salisilik asit gibi bazı anti-enflamatuar asitler içerir. Gut ve romatoid artritin tedavisine yardımcı olur. Saç derisinde kepek görünümünü azaltan şampuan imalatında kullanılır. Kusma, mide bulantısında kusmayı hafifletir. Anemiyi tedavi eden ve bu hastalığın görülme sıklığını azaltan B12 vitamini içerir. Cilt ve yüz için birçok faydası olan büyük bir omega-3 yüzdesi içerir. İdrar yolu enfeksiyonlarını ve böbrekleri etkileyebilecek enfeksiyonları azaltır. Kandaki kolesterol seviyesini düşürür, bu da felç riskini azaltır. Kan şekerini azaltmaya yardımcı olan yüksek oranda lif içerir ve kalpte tıkalı arterleri önler.

Mısır yağının cilt için yararları Nelerdir?

Bir kaşık mısır yağı, cildin hafifletilmesine ve tazeliğini arttırmasına yardımcı olur. Cildin pürüzsüzleşmesine yardımcı olur, kırışıklıkları azaltır ve yaşlanma belirtilerini geciktirir. Cildi yumuşatmaya yardımcı olduğu için cilt için losyon ve krem ​​bileşimi içerir.

Cildi Yumuşatmak İçin Tarifler

Mısır unu ve bir kaşık mısır yağını ekleyerek yapmış olduğunuz karışım yüzdeki siyah noktaların görünümünü azaltan bir maske olarak kullanabilirsiniz.

Mısır yağı: Banyodan sonra bir miktar mısır yağını cildinize sürdüğünüzde parlattığı ve yumuşattığı için kuru ciltleri tedavi etmiş olursunuz.

Mısır Yağının Zararları Nelerdir?

Mısır yağı yemek önemli ölçüde obeziteye yol açabilecek kilo alımına neden olur. Aşırı mısır yağı alımı kansere neden olabilir, çünkü omega-3 içerir ve vücuttaki bu maddenin oranındaki bir artış kansere yol açar.

 


Bir cevap yazın